Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВА ТА ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ВАСИЛЯ БАЗИЛЕВИЧА (1892-1943)

НАУКОВА ТА ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ВАСИЛЯ БАЗИЛЕВИЧА (1892-1943)

Назва:
НАУКОВА ТА ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ВАСИЛЯ БАЗИЛЕВИЧА (1892-1943)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,54 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ АРХІВІВ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
АРХІВНОЇ СПРАВИ ТА ДОКУМЕНТОЗНАВСТВА
ВЕРБОВИЙ ОЛЕКСІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 930(477) “1892/1943”: 929 Базилевич [001.891
НАУКОВА ТА ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
ВАСИЛЯ БАЗИЛЕВИЧА
(1892-1943)
07.00.06 – історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії для гуманітарних факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
КАЗЬМИРЧУК Григорій Дмитрович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
історії для гуманітарних факультетів
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ВОЙЦЕХІВСЬКА Ірина Нінелівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор
кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки
кандидат історичних наук, доцент
ТАРАСЕНКО Ольга Олексіївна
Київський міський педагогічний
університет ім. Б. Д. Грінченка,
доцент кафедри історичних дисциплін
Провідна установа: Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться 22 вересня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .864.01 в Українському науково-дослідному інституті архівної справи та документознавства за адресою: 03110, м. Київ, вул. Солом’янська, 24.
З дисертацією можна ознайомитися у Науково-довідковій біблотеці Центральних державних архівів України: 03110, м. Київ, вул. Солом’янська, 24.
Автореферат розісланий “21” серпня 2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук С. Л. Зворський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Василя Митрофановича Базилевича ми відносимо до когорти незаслужено забутих постатей України. Він народився і жив на зламі відразу кількох протилежних і ворогуючих між собою політичних епох. Відсторонивщись від революційних подій 1910-х – х р.р., і поринувши у наукову діяльність, В. М. Базилевич, не зважаючи на свої значні здобутки в галузі вітчизняної та всесвітньої історії, потрапив у опалу до радянських істориків – персоналістів. З розвалом СРСР, знищенням ідеологічного комуністичного нашарування в історичній науці, значно зросла роль конкретної особистості у суспільному житті України. Дослідники звернули увагу на маловідомі історичні постаті, присвячуючи їм свої наукові праці, використовуючи колись недоступні архівні фонди , широко впроваджуючи документи з них до наукового обігу. У період розбудови молодої незалежної української держави виникає нагальна потреба у відтворенні минувшини нашої Батьківщини. Отже, необхідно здійснити переоцінку окремих епізодів нашої історії базуючись на принципах об’єктивізму та безпристрасності. Окремою низкою мають іти дослідження, які зуміють висвітлити життя та діяльність репрезентантів наукового життя України, реабілітувати їх постаті в очах нащадків, продемонструвати дійсний внесок учених у суспільну та дослідницьку палітру розвитку вітчизняної науки.
В. М. Базилевич, який на початку ХХ ст. перебував у ряді найяскравіших вітчизняних дослідників історії, активно займався вивченням минувшини України та Росії, був одним із фундаторів українського декабристознавства, досліджував окремі питання із цілої низки спеціальних історичних дисциплін, продуктивно працював на ниві теоретичного та практичного краєзнавства,- був надовго забутий історіографами. У даний період виникла необхідність у написанні дослідження, яке б зуміло розкрити палітру його життя та наукової діяльності.
Метою дисертаційного дослідження є вивчення життєвого шляху В. М. Базилевича, а також комплексний аналіз, наукове осмислення та історіографічна реконструкція наукового доробку вченого в галузях декабристознавства, вітчизняної та зарубіжної історії, краєзнавства, спеціальних історичних дисциплін, публіцистики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НАУКОВА ТА ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ВАСИЛЯ БАЗИЛЕВИЧА (1892-1943)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок