Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ ПІД ВПЛИВОМ НА ОРГАНІЗМ БАРБІТУРАТІВ В РІЗНІ ВІКОВІ ПЕРІОДИ (анатомо-експериментальне дослідження)

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ ПІД ВПЛИВОМ НА ОРГАНІЗМ БАРБІТУРАТІВ В РІЗНІ ВІКОВІ ПЕРІОДИ (анатомо-експериментальне дослідження)

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ ПІД ВПЛИВОМ НА ОРГАНІЗМ БАРБІТУРАТІВ В РІЗНІ ВІКОВІ ПЕРІОДИ (анатомо-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,35 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
Ткаченко Ольга Ярославна
УДК: 441:547.854.5:616 - 053
ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ
ПІД ВПЛИВОМ НА ОРГАНІЗМ БАРБІТУРАТІВ
В РІЗНІ ВІКОВІ ПЕРІОДИ
(анатомо-експериментальне дослідження)
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Луганському державному медичному університеті, Міністерство охорони здоров’я України.
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, доктор медичних наук, професор Ковешніков Володимир Георгійович, Луганський державний медичний університет, завідувач кафедри анатомії людини.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Сікора Віталій Зіновійович, Сумський державний університет, медичний факультет, завідувач кафедри анатомії людини, оперативної хірургії та топографічної анатомії і гістології .
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Козлов Володимир Олексійович, Дніпропетровська державна медична академія, завідувач кафедри анатомії людини.
Провідна установа:
Харківський державний медичний університет, кафедра анатомії людини, Міністерство охорони здоров’я України.
Захист відбудеться “ 23 ” березня 2005 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.02 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7).
Автореферат розісланий “ 17 ” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Новіков М.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Щитоподібна залоза - важливий орган нейро-ендо-к-ринної системи, яка разом із імунною системою бере участь у координуванні ді-яльності усіх органів та систем організму, а також в його адаптації до впливу різ-номанітних ендогенних і екзогенних чинників (Федонюк Я.І., 1997; Пилов А.П., 1998; Кувеньова О.М., 1999; Ковешников В.Г., Пастухова В.А., 2004; Okuda H, 1999; Notsu K, 2003). Численність органів і систем, що реагують на тиреоїдні гормони, включає дану проблему до сфери інтересів представників різних медичних дисциплін, а зростаюча частота захворювань щитоподібної залози серед населення України виводить її на перший план сучасної ендокринології (Богданова Т.И. із співав., 2000; Нікітіна О.В., 2001; Дмитренко О.О., 2002; Мота О.М., 2004). Враховуючи специфічну залежність ментальних процесів від рівня тиреоїдних гормонів у крові, важко переоцінити шкідливість тиреоїдної патології для інтелектуальної потенції суспільства. Дослідження морфо-функціональних особливостей щитоподібної залози за умов норми та патології викликає підвищену зацікавленість сучасних вчених (Гербільський Л.В., 1998; Бобрик І.І., Черкасов В.Г., 2002; Калашнікова С.Н., 2004; Toda S., 2001). Це пов’язане, по-перше - з поширенням спектру функціональних та медикаментозних втручань, що виконують на органах нейроендокринної системи, у тому числі й на щитоподібній залозі, по-друге - з наявними даними про своєрідність морфологічних змін на фоні швидкого погіршання екологічного становища; по-третє - з наявністю великої кількості необ’єктивізованих та суперечливих параметрів щодо оцінки структурно-функціональної адаптації щитоподібної залози за умов різноманітних впливів (Гарець В.І., 1995; Шадлінський В.Б., Федченко Н.П., 2000). Одним з розповсюджених екзогенних чинників на сучасному етапі є використання медикаментозних препаратів, у тому числі барбітуратів (Лук’янчук В.Д., 1997; Хакимов З.З., 2001; Kurata Y., 2000 Chauvet A.E., 2003). Невелика кількість клінічних спостережень до того ж із скудними морфологічними даними, та відсутність анатомо-експериментальних робіт, присвячених особливостям будови, змінам морфо-функціонального гомеостазу та віковим особливостям його підтримання за умов впливу на організм барбітуратів, вказує на об’єктивну актуальність теми дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ ПІД ВПЛИВОМ НА ОРГАНІЗМ БАРБІТУРАТІВ В РІЗНІ ВІКОВІ ПЕРІОДИ (анатомо-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок