Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНА ПЕРЕРОБКА ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ХЛОРВМІСНИХ ПЕСТИЦИДНИХ ПРЕПАРАТІВ

КОМПЛЕКСНА ПЕРЕРОБКА ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ХЛОРВМІСНИХ ПЕСТИЦИДНИХ ПРЕПАРАТІВ

Назва:
КОМПЛЕКСНА ПЕРЕРОБКА ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ХЛОРВМІСНИХ ПЕСТИЦИДНИХ ПРЕПАРАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,39 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дослідження технології і визначення параметрів переробки пестициді
в ТХАН, Атразин і Зеазин-50 проводили на універсальній лабор


НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
"КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
ГАЙДІДЕЙ Ольга Владиславівна
УДК 628.315.2 + 658.567.71
КОМПЛЕКСНА ПЕРЕРОБКА ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ХЛОРВМІСНИХ ПЕСТИЦИДНИХ ПРЕПАРАТІВ
21.06.01 – екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі технології неорганічних речовин Українського державного хіміко-технологічного університету (м. Дніпропетровськ), Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Сухий Михайло Порфирійович,
Український державний хіміко-технологічний університет (м. Дніпропетровськ), Міністерство освіти і науки України,
завідуючий кафедрою енергетики
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Петрук Василь Григорович,
Вінницький національний технічний університет, Міністерство освіти і науки України,
завідуючий кафедрою хімії та екологічної безпеки
кандидат технічних наук, доцент
Нестеренко Сергій Аполінарійович,
Національний технічний університет України "КПІ",
доцент кафедри екології та технології рослинних
полімерів
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
Фізико-технічний інститут,
кафедра безпеки життєдіяльності

Захист дисертації відбудеться "11" листопада 2003 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради _Д 26.002.05 при Національному технічному університеті України "КПІ" Міністерства освіти і науки України за адресою: 03056, м. Київ, просп. Перемоги, 37, корпус 21, аудиторія 209.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України "КПІ" Міністерства освіти і науки України за адресою: 03056, м. Київ, просп. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 10 жовтня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради к.т.н., професор В.Я. Круглицька


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсифікація виробництва сільськогосподарських культур з метою підвищення їх врожайності, пов’язана з посиленням антропогенного впливу хімічних засобів захисту рослин на біосферу. Сучасні пестициди забруднюють навколишнє середовище, як на стадії їх промислового виробництва, так і при безпосередньому використанні. Особливу небезпеку при цьому складають непридатні до використання та заборонені до застосування пестицидні препарати, котрі по багатьом причинам (пошкодження тари, моральне і фізичне старіння) довгий час зберігались в різних господарствах. Найбільш небезпечними екотоксикантами з них є стійкі хлорвмісні пестицидні препарати (ДДТ, ТХАН, Атразин, Зеазин-50), котрі і були об’єктами дослідження в даній роботі.
В мировій практиці не існує спеціально розроблених методів утилізації таких пестицидів, відсутня також наукова методологія і розроблені базові технології для проведення таких робіт. Як правило, їх переробка полягає в спалюванні, або захороненні на спеціально обладнаних майданчиках. В умовах гострого дефіциту в Україні нафти, газу та інших продуктів багатотоннажної органічної хімії економічно вигідним та доцільним в деяких випадках є розробка методів переробки таких пестицидів з вмістом в їх складі діючих речовин 50 відсотків мас. і більше. Виділені таким чином цінні органічні сполуки (діючі речовини), або частково модифіковані їх хімічні форми можуть знайти широке використання в техніці як антиоксиданти різних палив, добавки до мінеральних та синтетичних олив, антикорозійні сполуки і стабілізатори полімерних матеріалів.
В Законі України "Про Загальнодержавну програму поводження з токсичними відходами" (14.09.2000р.) підкреслюється, що окрему групу токсичних відходів складають непридатні до використання та заборонені до застосування пестицидні препарати. Законом передбачається до 2005 року розробити науково обґрунтовану систему поводження з токсичними відходами, техніко-економічне обґрунтування базових технологій їх переробки, а також створення і будівництво типових модульних комплексів по їх переробці, що включає і непридатні до використання та заборонені до застосування пестицидні препарати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНА ПЕРЕРОБКА ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ХЛОРВМІСНИХ ПЕСТИЦИДНИХ ПРЕПАРАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок