Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ КОНТРОЛЮ ЗА НАВЧАЛЬНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ УЧНІВ НАРОДНИХ ШКІЛ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТОЛІТТЯ

ОРГАНІЗАЦІЯ КОНТРОЛЮ ЗА НАВЧАЛЬНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ УЧНІВ НАРОДНИХ ШКІЛ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ КОНТРОЛЮ ЗА НАВЧАЛЬНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ УЧНІВ НАРОДНИХ ШКІЛ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Житомирський державний університет імені Івана Франка
РЕПКО ІННА ПЕТРІВНА
УДК 371.26 (09)
ОРГАНІЗАЦІЯ КОНТРОЛЮ ЗА НАВЧАЛЬНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ УЧНІВ НАРОДНИХ ШКІЛ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТОЛІТТЯ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2008


Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Пономарьова Галина Федорівна,
Харківський гуманітарно-педагогічний інститут,
ректор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Вовк Людмила Петрівна,
Національний педагогічний університет імені
М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри теорії та історії педагогіки, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, доцент
Стрілець Світлана Іванівна,
Чернігівський державний педагогічний університет
імені Т.Г. Шевченка,
заступник завідувача кафедри педагогіки та методики початкового навчання, м. Чернігів.
Захист відбудеться 15 січня 2008 року об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.053.01 в Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40, 2-й поверх, конференц-зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Житомирського державного університету ім. Івана Франка (вул. Велика Бердичівська, 40, м. Житомир, 10008).
Автореферат розісланий 14 грудня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.А. Сейко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Реформування освіти в Україні в контексті розвитку Болонського процесу вимагає кардинальної перебудови організації навчально-виховного процесу загальноосвітніх закладів та шкіл І ступеня. Обов’язковим компонентом цього процесу є діагностика освітньої діяльності, яка включає перевірку, облік, оцінювання, накопичення статистичних даних, їх аналіз, рефлексію, визначення динаміки освітніх та особистісних здобутків учня, прогнозування його подальшого розвитку.
Контроль як виявлення, вимірювання (перевірка), оцінювання знань, умінь і навичок учнів відіграє суттєву роль у навчальному процесі. Правильно організований контроль стимулює дитину молодшого шкільного віку до подальшої освітньої діяльності та самовдосконалення, забезпечує обґрунтування отриманих результатів, сприяє формуванню у школярів самосвідомості й адекватного самооцінювання навчальних досягнень та усвідомлення причин тимчасових труднощів; визначає рівень опанування учнями освітніх стандартів, оволодіння сумою знань, сформованості вмінь і способів діяльності, розвитку креативних здібностей тощо.
Опрацювання дисертаційних робіт засвідчує пошук нових систем контролю, зокрема оцінювання успішності, серед яких ефективним є звернення до вітчизняної педагогічної спадщини та практичного досвіду організації контролю у народних школах України.
У контексті зазначеного значущим для неупередженого вивчення й творчого застосування способів упровадження контролю є період другої половини ХІХ століття. Окрім того, важливим для дослідження є узагальнення організації контролю у навчальному процесі початкової ланки освіти, яка на той час була найбільш потужною у теоретичному, практичному та методичному аспекті.
Зауважимо, що проблема контролю навчально-пізнавальних досягнень належить до достатньо вивчених у сучасній педагогіці, а саме:
- визначено роль, значення контролю, його суті, функції, форм і методів (В. Артьомова, Ю. Бабанський, А. Бєлкін, В. Беспалько, Т. Ільїна, Т. Князєва, В. Лозова, Є. Перовський, В. Полонський, Г. Троцко);
- розкрито можливості контролю для виховання особистості, її розвитку, формування пізнавальної активності, інтересу в учнів різних вікових категорій (Ш. Амонашвілі, В. Буряк, Л. Вовк, Т. Дмитренко, В. Євдокимов, А. Зільберштейн, Н. Карапузова, Х. Лійметс, С. Лисенкова, В. Лозова, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ КОНТРОЛЮ ЗА НАВЧАЛЬНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ УЧНІВ НАРОДНИХ ШКІЛ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок