Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРАЄЗНАВЧА БІБЛІОГРАФІЯ ГАЛИЧИНИ: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК (ХІХ ст. – 30-ті рр. ХХ ст.)

КРАЄЗНАВЧА БІБЛІОГРАФІЯ ГАЛИЧИНИ: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК (ХІХ ст. – 30-ті рр. ХХ ст.)

Назва:
КРАЄЗНАВЧА БІБЛІОГРАФІЯ ГАЛИЧИНИ: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК (ХІХ ст. – 30-ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,40 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
БЛАЖКЕВИЧ АНДРІЙ ЛЬВОВИЧ
 
УДК 015 (477.8) (09)
КРАЄЗНАВЧА БІБЛІОГРАФІЯ ГАЛИЧИНИ: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК (ХІХ ст. – 30-ті рр. ХХ ст.)
 
07.00.08 – книгознавство, бібліотекознавство та
бібліографознавство
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
 

Київ 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв Міністерства культури і мистецтв України, м. Київ
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Загуменна Віра Вікторівна,
Київський національний університет культури і мистецтв, завідувач кафедри інформаційних ресурсів і сервісу.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Слободяник Михайло Семенович,
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, професор кафедри інформаційних систем і технологій;
кандидат педагогічних наук, доцент
Одинока Лініна Павлівна,
Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, завідувач сектором науково-технічної інформації.
Провідна установа: Харківська державна академія культури,
кафедра бібліотекознавства і бібліографії
Захист відбудеться 28.03.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв за адресою: 01133, м. Київ, вул. Щорса, 36.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул.
Щорса, 36).
Автореферат розісланий 27.02.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Коваленко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі розбудови суверенної України, коли одним із напрямів державної політики є національно-культурне відродження, зросла необхідність вивчення історичного розвитку як України в цілому, так і її регіонів.
Державотворчі процеси, що відбуваються сьогодні в країні, суттєво впливають на розвиток духовної культури, національної самосвідомості українського народу. В цьому контексті значно посилюється увага до історичного краєзнавства, підкріплена розумінням необхідності відродити в людській свідомості ідею цінності рідного краю. Набувають великого значення історико-краєзнавчі та бібліографічні дослідження, що орієнтовані на вивчення та переосмислення документальної спадщини України в цілому та її регіонів, зокрема. Суттєвим чинником краєзнавчих історичних досліджень виступає бібліографія, яка акумулює інформацію про документи, що пов'язані за своїм змістом із певною місцевістю країни. В цілому ж наявність історичних документів і методики їхньої науково-аналітичної обробки становлять фактографічну базу краєзнавчої україніки.
В процесі розроблення цілісної концепції краєзнавчої бібліографії надзвичайно важливим є аналіз етапів та особливостей формування системи краєзнавчої бібліографічної інформації в Україні в контексті історичного і соціально-політичного розвитку держави. Саме регіональний підхід в дослідженні історії краєзнавчої бібліографії дозволяє виявляти загальні і специфічні риси її розвитку та внутрішньої організації.
Актуальність вивчення краєзнавчої бібліографії Галичини зумовлена зростанням ролі регіональних досліджень та необхідністю їхнього інформаційно-бібліографічного забезпечення.
Проаналізовані наукові джерела дають уявлення про стан розробленості проблеми в цілому та окремих її аспектів.
На початку ХІХ ст. галицький історик, краєзнавець І.М. Вагилевич вивчав історію галицьких міст, зокрема Прикарпатського регіону. Більш ґрунтовно висвітлювали історію галицького краю Я.Ф. Головацький, Д.І. Зубрицький, які в своїх працях подавали бібліографічну інформацію про Східну Галичину. Активно займалися краєзнавчою бібліографією іноземні діячі, зокрема, російські, польські та австро-угорські: з російських – П.І. Кеппен, який вивчав бібліографію історії Львова, галицької митрополії та Галичини у 1820-х рр.; М.П. Погодін – цікавився стародрукованими книгами та стародавніми рукописами галицького краю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КРАЄЗНАВЧА БІБЛІОГРАФІЯ ГАЛИЧИНИ: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК (ХІХ ст. – 30-ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок