Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІЗОГЕННИЙ ШЛЯХ РОЗВИТКУ ПОМІРНОГО БАКТЕРІОФАГА ZF40 ERWINIA CAROTOVORA

ЛІЗОГЕННИЙ ШЛЯХ РОЗВИТКУ ПОМІРНОГО БАКТЕРІОФАГА ZF40 ERWINIA CAROTOVORA

Назва:
ЛІЗОГЕННИЙ ШЛЯХ РОЗВИТКУ ПОМІРНОГО БАКТЕРІОФАГА ZF40 ERWINIA CAROTOVORA
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,89 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ ІМ. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
Кушкіна Алла Іванівна
УДК 578.26:579.842.1/.2
ЛІЗОГЕННИЙ ШЛЯХ РОЗВИТКУ ПОМІРНОГО БАКТЕРІОФАГА ZF40 ERWINIA CAROTOVORA
03.00.06 – вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
біологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі молекулярної біології вірусів Інституту мікробіології і вірусології ім Д.К. Заболотного Національної академії наук України
Науковий керівник– доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Товкач Федір Іванович,
Інститут мікробіології і вірусології ім Д.К. Заболотного
НАН України, завідувач відділу молекулярної
біології вірусів
Офіційні опоненти – доктор біологічних наук, професор, академік УААН
Бойко Анатолій Леонідович,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, професор кафедри вірусології
кандидат біологічних наук, старший науковий
співробітник Нестерова Надія Віталіївна,
Інститут мікробіології і вірусології ім Д.К. Заболотного
НАН України, завідуюча лабораторії репродукції
вірусів
Провідна організація – Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, м. Київ
Захист відбудеться 21 березня 2007 року о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України за адресою: Д03680, м. Київ ДСП, вул. Заболотного, 154, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України за адресою: м. Київ, вул. Заболотного, 154.
Автореферат розісланий “ 17 ” лютого 2007 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук, с.н.с Пуріш Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Лізогенія є спадковою ознакою бактеріальної клітини, яка визначається здатністю утворювати помірні бактеріофаги в процесі свого розвитку (Lwoff, 1953). Помірні фаги відносяться до автономних генетичних елементів, за допомогою яких відбувається горизонтальне перенесення генів між спорідненими бактеріями (Жакоб, Вольман, 1962). Внаслідок цього, а також за рахунок власних генів, лізогенізація клітин часто супроводжується зміною фенотипу і адаптаційних можливостей бактерій (Canchaya et al., 2003). Одним із важливих аспектів цього процесу є лізогенна конверсія патогенності, яка визначається фаговими генетичними детермінантами.
Фітопатогенні бактерії роду Erwinia є широко розповсюдженими збудниками різноманітних захворювань агрокультур. Незважаючи на масштабні дослідження факторів патогенності цих бактерій (Kotoujansky, 1987), до цього часу їх зв'язок з епісомами, зокрема у E. carotovora subsp. carotovora (Есс), не встановлено. Крім того, що деякі види ервіній, є продуцентами ряду біологічно активних сполук (Озолинь и др., 1975; Фомичев, 1985), Есс розглядається як потенційна генно–інженерна система для клонування та експресії генів (Товкач и др, 2006). Всі вищезазначені обставини вимагають детального дослідження власних автономних генетичних елементів E. carotovora.
Отже, вивчення особливостей лізогенного шляху розвитку помірного бактеріофага ZF40 та його впливу на патогенні властивості пектолітичної бактерії E. carotovora subsp. сarotovora є актуальними і важливими як в науковому, так і в практичному плані.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась в рамках наступних науково-дослідних тем відділу молекулярної біології вірусів ІМВ НАНУ: “Молекулярно–генетична організація та біотехнологічне застосування лізогенних систем Erwinia carotovora” (державний реєстраційний номер теми 0105U000788), “Одержання антилейкемічної L–аспарагінази з Erwinia carotovora” (державний реєстраційний номер теми 0102V003706) і “Отримання і використання макромолекулярних бактеріоцинів (каротоворіцинів) Erwinia carotovora для біоконтролю в оточуючому середовищі” (державний реєстраційний номер теми 0104V003200).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЛІЗОГЕННИЙ ШЛЯХ РОЗВИТКУ ПОМІРНОГО БАКТЕРІОФАГА ZF40 ERWINIA CAROTOVORA

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок