Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ У ВАГІТНИХ З ЕНДОКРИННОЮ ПАТОЛОГІЄЮ

СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ У ВАГІТНИХ З ЕНДОКРИННОЮ ПАТОЛОГІЄЮ

Назва:
СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ У ВАГІТНИХ З ЕНДОКРИННОЮ ПАТОЛОГІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,82 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Матвієнко Інна Володимирівна
УДК 618.3-06:[616.379-008.64+616.441
СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО
КОМПЛЕКСУ У ВАГІТНИХ
З ЕНДОКРИННОЮ ПАТОЛОГІЄЮ
14.01.01 - акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: академік НАН України, доктор медичних наук,
професор Грищенко Валентин Іванович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри акушерства та гінекології №1;
Інститут проблем кріобіології та кріомедицини НАН України,
директор.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Щербакова Валентина Василівна,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ
України, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1;
доктор медичних наук, професор
Зелінський Олександр Олексійович,
Одеський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри акушерства та гінекології №2.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, м. Київ, кафедра акушерства та гінекології №1.
Захист відбудеться „29” травня 2007 р. о 13.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, пр.Леніна,4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр.Леніна,4).
Автореферат розісланий „28” квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор В.В.Лазуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ендокринна патологія в останнє десятиліття почастішала в усьому світі (О.М. Лук'янова, 2000; Т.Ф. Татарчук, Я.П. Сольський, 2003). Практика показує, що екстрагенітальні захворювання й вагітність впливають одне на одного (М.М. Шехтман, 2001). Особливо несприятливий вплив найпоширенішої ендокринної патології матері - цукрового діабету, захворювань щитоподібної залози - на внутрішньоутробний розвиток плода, що нерідко призводить до його загибелі, формування вад розвитку або народження хворих дітей (В.Є. Дашкевич, 2005; В.В. Щербакова, 2004). Таким чином, проблема “ендокринна патологія та вагітність” є досить актуальною не лише в медичному, але й соціальному аспекті. У цей час досягнуто істотного прогресу у веденні вагітності й пологів у жінок з ендокринною патологією. Однак, проблема впливу цукрового діабету (ЦД) й патології щитоподібної залози (ЩЗ) на перебіг вагітності й стан фетоплацентарного комплексу (ФПК), як і раніше, привертає увагу дослідників у зв'язку з тенденцією до збільшення частоти зазначених захворювань (В.Ю. Щербаков, 2005; М.О. Майко, 2006). Складний комплекс нейроендокринних, біохімічних і морфологічних змін, які виникають у ФПК, викликає погіршення перебігу ЦД і захворювань ЩЗ, сприяє виникненню й прогресуванню різних судинних ускладнень при зазначеній патології (В.А. Данилко, 2004). ЦД під час вагітності має ряд особливостей, пов'язаних з функцією ФПК, наслідком яких є лабільний перебіг хвороби, прогресування діабетичної ангіопатії та гіпоксії, часті загострення хронічного пієлонефриту, приєднання пізнього гестозу (В.К. Чайка, 1999; В.І. Медведь, 2005).
У літературі є велика кількість робіт, спрямованих на вивчення перебігу ЦД і вагітності, однак більшість із них присвячено вивченню характеру порушень обміну речовин (вуглеводів, білків, жирів), мікроциркуляції, імунного статусу й інших особливостей, незважаючи на те, що провідне значення в патогенезі розвитку ускладнень із боку ФПК приділяється судинним розладам і порушенням усіх видів гемодинаміки. Проблема стану матково-плодово-плацентарного кровотоку, уточнення механізму розвитку фето-плацентарної недостатності (ФПН) у вагітних, які хворіють на ЦД, залишається ще не вирішеною.
Серед ендокринних захворювань у вагітних на другому місці після цукрового діабету знаходиться патологія щитоподібної залози (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАН ФЕТОПЛАЦЕНТАРНОГО КОМПЛЕКСУ У ВАГІТНИХ З ЕНДОКРИННОЮ ПАТОЛОГІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок