Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ МОДИФІКАТОРІВ (HgSe, Cu2Se) НА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СКЛОПОДІБНОГО ДИСЕЛЕНІДУ ГЕРМАНІЮ

ВПЛИВ МОДИФІКАТОРІВ (HgSe, Cu2Se) НА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СКЛОПОДІБНОГО ДИСЕЛЕНІДУ ГЕРМАНІЮ

Назва:
ВПЛИВ МОДИФІКАТОРІВ (HgSe, Cu2Se) НА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СКЛОПОДІБНОГО ДИСЕЛЕНІДУ ГЕРМАНІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,59 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Волинський державний Університет
імені Лесі Українки
Галян Володимир Володимирович
УДК 621.315.592
ВПЛИВ МОДИФІКАТОРІВ (HgSe, Cu2Se) НА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СКЛОПОДІБНОГО ДИСЕЛЕНІДУ ГЕРМАНІЮ
01.04.10 - фізика напівпровідників і діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Луцьк – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Волинському державному університеті імені. Лесі Українки Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
Божко Володимир Васильович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки (м. Луцьк)
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Бєляєв Олександр Євгенович,
Інститут фізики напівпровідників НАН
України (м. Київ), провідний науковий співробітник
доктор фізико-математичних наук, професор
Шендеровський Василь Андрійович,
Інститут фізики НАН України (м. Київ),
провідний науковий співробітник
Провідна установа : Львівський національний університет імені
Івана Франка, кафедра фізики напівпровідників
Міністерство освіти і науки України (м. Львів)
Захист відбудеться "_22_" __травня2003р. о _14_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 32.051.01 у Волинському державному університеті імені Лесі Українки Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Луцьк, вул. Потапова, 9, ауд. №101.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Волинського державного університету імені Лесі Українки (м.Луцьк, вул. Винниченка, 30).
Автореферат розісланий "__17__"___квітня___ 2003р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Доскоч В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У середині минулого століття головний інтерес науковців та інженерів, які займаються фізикою напівпровідників, становили монокристалічні матеріали високої чистоти. Дослідження їх фізичних властивостей представляло значний інтерес як із наукової, так і з практичної точок зору. Але вже в той час учені вели пошук нових матеріалів, які могли б задовольнити все зростаючі потреби електронної промисловості. До таких матеріалів можна віднести аморфні та склоподібні напівпровідники, відкриті Б.Т. Коломійцем і Н.А. Горюновою в 1956 р. Вони є невпорядкованими нерівноважними системами. Невпорядкованість структури полегшує можливість фазових переходів під дією різних видів збудження. У теперішній час у фундаментальних дослідженнях та прикладних розробках в галузі фізики твердого тіла, напівпровідників і діелектриків спостерігається перехід від класичних одно- і двокомпонентних кристалічних матеріалів типу германію, кремнію, арсеніду галію і приладів на їх основі до багатокомпонентних складних кристалів і аморфних матеріалів. У таких матеріалах зростає роль розмірних і квантоворозмірних ефектів, які визначають не тільки фундаментальні термодинамічні властивості, але й електричні, оптичні характеристики тонких шарів, багатошарових гетероструктур.
Використання аморфних матеріалів знімає ряд технологічних труднощів створення множинних гетеропереходів і надструктур, спрощуючи розробку оптичних датчиків, фоточутливих бістабільних елементів, наприклад, на основі найбільш відомого в цьому плані аморфного гідрогенізованого кремнію. Звичайно, при цьому ускладнюються завдання теоретичного моделювання й умови спостерігання специфічних квантоворозмірних ефектів, але відкриваються набагато ширші, ніж у кристалічних матеріалах, можливості комбінації в наноструктурах різних матеріалів і ефективного керування їх властивостями.
Сказане в повною мірою відноситься і до халькогенідних склоподібних напівпровідників, які мають ряд особливих властивостей в класі високоомних фоточутливих напівпровідників і оптичних матеріалів (наприклад, ефекти електричної і оптичної пам'яті, специфіка перенесення зарядів, широкі межі зміни області прозорості і показника заломлення). Механізми фотоіндукованих змін структури, енергетичного спектру та оптичних властивостей халькогенідного скла на сьогоднішній день достатньо повно так і не з'ясовані, навіть з урахуванням специфіки локальної шарувато-ланцюжкової структури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВПЛИВ МОДИФІКАТОРІВ (HgSe, Cu2Se) НА ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СКЛОПОДІБНОГО ДИСЕЛЕНІДУ ГЕРМАНІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок