Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Коливальний спектр та оптичні явища в кристалах

Коливальний спектр та оптичні явища в кристалах

Назва:
Коливальний спектр та оптичні явища в кристалах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,15 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ національний УНІВЕРСИТЕТ
Вдовін Олександр ВАЛЕНТИНОВИЧ
УДК 535.375+577.3
Коливальний спектр та оптичні явища в кристалах
піроелектрика Li2B4O7
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпропетровськ - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Моісеєнко Василь Миколайович,
завідувач кафедри оптоелектроніки Дніпропетровського національного університету, м. Дніпропетровськ.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Кудзін Аркадій Юрійович,
професор кафедри електрофізики Дніпропетровського національного університету, м. Дніпропетровськ;
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Точілин Сергій Дмитрович,
доцент кафедри твердотільної електроніки та мікроелектроніки Запорізького держуніверситету,
м. Запоріжжя.
Провідна установа: Інститут фізики НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 27 ” квітня 2001 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.02 при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Дніпропетровського національного університету.
Автореферат розісланий “ 26_” _березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Спиридонова І.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток принципово нових технологій оптичної обробки інформації потребує створення високоефективних твердотільних функціональних елементів. Однією з ключових проблем цього напрямку є синтез і вирощування нових нелінійно-оптичних кристалів та дослідження в них оптичних явищ, які можуть бути покладені в основу роботи таких елементів. Значний науковий і практичний інтерес у теперішній час викликає група кристалів боратів. Найбільш відомими представниками цієї групи є кристали -BaB2O4 (ВВО) та LiB3O5 (LBO), що широко використовуються в оптичних параметричних генераторах та генераторах оптичних гармонік.
Дана робота присвячена дослідженню одного з представників ряду боратів - тетраборату літію Li2B4O7 (LB4). Кристали LB4 відомі як новий, перспективний матеріал для використання в пристроях на поверхневих акустичних хвилях. Нещодавні дослідження нелінійно-оптичних властивостей виявили високу ефективність кристалів LB4 для перетворювання частоти лазерного випромінювання в діапазон далекого ультрафіолету (до 170 нм). У зв’язку з цим фізичні властивості кристалів LB4 активно досліджуються в теперішній час, отримана інформація про структуру і коливальний спектр кристалу, окремий інтерес викликає дослідження явищ, пов'язаних з іонною провідністю.
Водночас, залишаються невирішеними ряд проблем, пов’язаних з інтерпретацією температурних аномалій фізичних властивостей кристалів поблизу температур 235 та 390 К. Відсутній однозначний погляд на мікроскопічну природу цих аномалій, структуру й симетрію кристала нижче температурної області їх існування. Дані про оптичний коливальний спектр та його температурну залежність носять неповний, іноді суперечливий характер. Тому з’ясування цих питань шляхом дослідження коливального спектра та нелінійно оптичних явищ у широкому діапазоні температур уявляється актуальним. Це дозволить отримати нові дані про фізичні властивості кристалів боратів, розширити уявлення про динаміку решітки складних кристалічних структур, що важливо як у теоретичному плані, так і з точки зору подальших практичних застосувань цих кристалів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота пов’язана з держбюджетними фундаментальними дослідженнями, які виконувалися і далі ведуться на кафедри оптоелектроніки Дніпропетровського національного університету, зокрема, за темою “Дослідження оптичних явищ у матеріалах і структурах для оптоелектроніки і квантової електроніки” (1995-1997 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Коливальний спектр та оптичні явища в кристалах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок