Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ МЕТОДИКИ ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ОБЛАСТЕЙ ЛОКАЛІЗАЦІЇ ГЕОДИНАМІЧНИХ ЯВИЩ ПРИ ІНТЕНСИВНОМУ ВІДПРАЦЮВАННІ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

ОБҐРУНТУВАННЯ МЕТОДИКИ ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ОБЛАСТЕЙ ЛОКАЛІЗАЦІЇ ГЕОДИНАМІЧНИХ ЯВИЩ ПРИ ІНТЕНСИВНОМУ ВІДПРАЦЮВАННІ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ МЕТОДИКИ ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ОБЛАСТЕЙ ЛОКАЛІЗАЦІЇ ГЕОДИНАМІЧНИХ ЯВИЩ ПРИ ІНТЕНСИВНОМУ ВІДПРАЦЮВАННІ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,69 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
Назимко Катерина Вікторівна
УДК 622.831.3.02
ОБҐРУНТУВАННЯ МЕТОДИКИ ВИЗНАЧЕННЯ
МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ОБЛАСТЕЙ ЛОКАЛІЗАЦІЇ
ГЕОДИНАМІЧНИХ ЯВИЩ ПРИ ІНТЕНСИВНОМУ
ВІДПРАЦЮВАННІ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ
Спеціальність 05.15.09 - Механіка грунтів та гірських порід
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українському державному науково-дослідному і проектно-конструкторському інституті гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи НАН України (м. Донецьк)
Науковий керівник: | доктор технічних наук, доцент
Грищенков Микола Миколайович,
завідувач кафедри маркшейдерської справи Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Скіпочка Сергій Іванович,
провідний науковий співробітник відділу механіки гірських порід Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова Національної академії наук України (м. Дніпропетровськ);
кандидат технічних наук,
Хозяйкіна Наталія Володимирівна
старший науковий співробітник кафедри будівництва і геомеханіки Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Провідна установа: |
Криворізький технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра будівельних геотехнологій
Захист дисертації відбудеться “ 16 ” червня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49005, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49005, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19).
Автореферат розіслано “____” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Солодянкін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна ринкова економіка вимагає підвищення ефективності вугільної промисловості України за рахунок збільшення інтенсивності видобутку вугілля і продуктивності очисних вибоїв. Відпрацювання високонавантажених лав супроводжується динамічними зсуваннями товщі, що підроблюється, особливості яких раніше не виявлялися при помірних темпах посування. Так динамічні зсування масиву, що вміщає потужні шари міцних пісковиків, супроводжуються сейсмічними коливаннями товщі, що підроблюється, які раніше практично не досліджувалися. Разом з тим, сейсмічні коливання товщі не тільки являють собою певну небезпеку для наземних споруд, але й можуть бути використані як інформативні параметри процесу динамічної стадії зсувів. Вивчення таких особливостей і використання їх для попередження складних геодинамічних явищ є актуальною науково-технічною задачею вугледобувної промисловості.
Наукова задача, що вирішується в даній роботі, полягає у встановленні закономірностей формування напружено-деформованого стану та його перерозподілу у масивах порід покрівлі, що містить потужний шар міцних порід при інтенсивному веденні гірничих робіт.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконані відповідно до тематичного плану науково-дослідних робіт НАН України згідно пріоритетного напрямку розвитку науки і техніки „Фундаментальні дослідження з найважливіших проблем природних, суспільних і гуманітарних наук” по тематиці 6/03 (№ ДР 0102U007320).
Метою роботи є обґрунтування методики визначення місцезнаходження областей локалізації геодинамічних явищ при інтенсивному відпрацюванні вугільних пластів.
Основна ідея роботи полягає у врахуванні взаємозв'язку між рівнем і швидкістю зміни еквівалентних напружень, діючих в масиві порід, що підроблюється, та інтенсивністю проявів динамічних зсувів, що виникають внаслідок періодичних обвалень порід покрівлі в лавах.
Об'єктом досліджень є масив, що містить в своїй структурі потужний шар міцних порід і підроблюється довгими очисними вибоями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ МЕТОДИКИ ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ОБЛАСТЕЙ ЛОКАЛІЗАЦІЇ ГЕОДИНАМІЧНИХ ЯВИЩ ПРИ ІНТЕНСИВНОМУ ВІДПРАЦЮВАННІ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок