Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕПЛОВИЙ РУХ МОЛЕКУЛ ВОДИ ЗГІДНО ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ДАНИХ З КВАЗІПРУЖНОГО НЕКОГЕРЕНТНОГО РОЗСІЮВАННЯ ПОВІЛЬНИХ НЕЙТРОНІВ

ТЕПЛОВИЙ РУХ МОЛЕКУЛ ВОДИ ЗГІДНО ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ДАНИХ З КВАЗІПРУЖНОГО НЕКОГЕРЕНТНОГО РОЗСІЮВАННЯ ПОВІЛЬНИХ НЕЙТРОНІВ

Назва:
ТЕПЛОВИЙ РУХ МОЛЕКУЛ ВОДИ ЗГІДНО ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ДАНИХ З КВАЗІПРУЖНОГО НЕКОГЕРЕНТНОГО РОЗСІЮВАННЯ ПОВІЛЬНИХ НЕЙТРОНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,96 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПАНКРАТОВ КИРИЛО МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 532
ТЕПЛОВИЙ РУХ МОЛЕКУЛ ВОДИ
ЗГІДНО ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ДАНИХ З КВАЗІПРУЖНОГО НЕКОГЕРЕНТНОГО РОЗСІЮВАННЯ ПОВІЛЬНИХ НЕЙТРОНІВ
01.04.14 – теплофізика та молекулярна фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Маломуж Микола Петрович,
професор кафедри теоретичної фізики
Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Клепко Валерій Володимирович,
провідний науковий співробітник
Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України,
м. Київ
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Ковалевський Михайло Юрійович,
провідний науковий співробітник
Інституту теоретичної фізики ім. О.І.Ахієзера
ННЦ “ХФТІ” НАНУ, м. Харків
Провідна установа: Інститут теоретичної фізики НАН України
ім. М.М. Боголюбова, м. Київ
Захист відбудеться "27"_березня 2007 р. о 16.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.08 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м.Київ, просп.Глушкова, 2, корп. 1, фізичний факультет, ауд.500.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м.Київ, вул.Володимирська, 58.
Автореферат розісланий " 21 " лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.26.001.08,
кандидат фізико-математичних наук О.С.Свечнікова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Двічі диференційний переріз розсіювання теплових нейтронів у рідинах є об’єктом великої кількості експериментальних та теоретичних досліджень. Він складається з вузької дифузійної складової та широкої складової, що обумовлена релаксаційними процесами. Центральним обєктом вивчення в роботі є дифузійна складова спектру некогерентного розсіювання нейтронів. Вона формується як поступальними, так й обертальними складовими теплового руху молекул, характер яких суттєво залежить від типу рідин, що вивчаються. У випадку води вважається, що поступальний рух її молекул поблизу точки плавлення має кристалоподібний характер, тобто на протязі достатньо тривалого часу молекула коливається поблизу локального положення рівноваги, а далі за короткий проміжок часу зміщується до іншого положення рівноваги. Такий характер теплового руху молекул води не може зберігатися одним та тим же в усьому інтервалі її існування. Тому питання про природу дифузійного піку у воді тісно повязаний також з більш загальним питанням про область застосування квазікристалічних уявлень. У звязку зі значною структурованістю води в цієї області значний інтерес представляє дослідження нових механізмів самодифузії, характерних для води.
Порівнюючи теоретичні уявлення та експериментальні дані з напівширини некогерентного дифузійного піку, можна визначити всі характерні параметри теплового руху, а саме величину та температурну залежність колективної складової коефіцієнту самодифузії. Рішенню цієї важливої проблеми теорії рідин були присвячені роботи академіка Л.А.Булавіна в 70-х – 80-х роках минулого століття [1,2] Необхідність нового розглядання цієї проблеми пов’язана з появою більш точних нейтронноскопічних вимірювань, а також з обмеженістю інтервала застосування розрахункових формул теорії Сінгві і Шоландера [3].
Використання експериментальних даних з напівширини дифузійного піку дозволяє зробити надійні якісні висновки про природу процесу самодифузії, визначити як коефіцієнт самодифузії, так і його колективну складову, оцінити параметр негаусовості функції розподілу молекулярних переміщень, а також встановити інші характеристики теплового руху молекул. Дуже важливим є також дослідження ролі сітки водневих зв’язків у воді та водних розчинах електролітів та спиртів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТЕПЛОВИЙ РУХ МОЛЕКУЛ ВОДИ ЗГІДНО ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ДАНИХ З КВАЗІПРУЖНОГО НЕКОГЕРЕНТНОГО РОЗСІЮВАННЯ ПОВІЛЬНИХ НЕЙТРОНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок