Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ТА НЕЙРОПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МОЛОДІ З АДИКТИВНОЮ ПОВЕДІНКОЮ

ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ТА НЕЙРОПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МОЛОДІ З АДИКТИВНОЮ ПОВЕДІНКОЮ

Назва:
ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ТА НЕЙРОПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МОЛОДІ З АДИКТИВНОЮ ПОВЕДІНКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,66 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМЕНІ Г.С. КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
ТКАЧ БОГДАН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 159.923.3:616.89-00.8.441.3+613.86
ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ТА
НЕЙРОПСИХОЛОГІЧНІ
ОСОБЛИВОСТІ МОЛОДІ З АДИКТИВНОЮ
ПОВЕДІНКОЮ
19.00.04 – медична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, кафедра психодіагностики та медичної психології.
Науковий керівник
кандидат психологічних наук, доцент
Корнієнко Олексій Васильович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри психодіагностики та медичної психології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, доцент Чабан Олег Созонтович, Український науково-дослідний інститут соціальної та судової психіатрії і наркології МОЗ України, зав. відділенням пограничних станів та соматоморфних розладів;
кандидат психологічних наук, провідний науковий співробітник Бараннік Валерій Анатолійович, Національна академія оборони України, провідний науковий співробітник – начальник науково-дослідної групи кафедри психології.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра дитячої, соціальної і судової психіатрії, м. Київ.
Захист відбудеться 4 квітня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології імені Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ-33, вул. Панківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології імені Г.С. Костюка АПН України.
Автореферат розіслано 3 березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Андрієвська В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соціальні, економічні та медичні наслідки адиктивної поведінки молоді є однією з найбільш гострих проблем у всьому світі. Феномен адикції (узалежнення) від будь-якої психоактивної речовини – це фактично саморуйнівна поведінка, яка закономірно призводить до незворотних змін психіки, функціонування внутрішніх органів і систем та до деградації особистості. За статистичними даними, в останні роки в Україні зріс рівень вживання психоактивних речовин серед молоді. Водночас, зазначається дослідниками, відбувається поступове зменшення вживання молоддю “важких наркотиків” (перш за все героїну та інших опіатів) і одночасне зростання моди на тютюнопаління, вживання слабоалкогольних напоїв та психоделіків синтетичного і рослинного походження (А.А. Гребенюк, В.І. Єгоров, О.В. Корнієнко та ін.). Отже, саме життя диктує необхідність поглиблено вивчити деякі аспекти адиктивної поведінки молоді.
Проблемою адиктивної поведінки займалося багато як вітчизняних, так і зарубіжних дослідників у різних галузях науки, зокрема в медицині (В.С. Бітенський, О.Г. Годлевський, Н.В. Дмитрієва, П.Ю.Дупленко, А.А. Зайцев, Ц.П. Короленко, А.Е. Личко, І.В. Лінський, І.Н. П’ятницька, О.С. Чабан, П.Д. Шабанов та ін.), дефектології (Л.С. Виготський та ін.), праві (Г.П. Давидов, О.П. Клименко, В.М. Кудрявцев, Г.М. Міньковський, Б.В. Сидоров та ін.), педагогіці (В.М. Оржеховська та ін.), соціології (Н.А. Барановський, І.Г. Батку, Е.Н. Кириленко та ін.), психології (В.Ю. Александрова, Н.М. Апетик, Б.С. Братусь, Н.П. Бурмака, В.Я. Гіндкін, Н.Є. Завацька, В.Ю. Зав’ялов, О.Є. Івашко, Т.В. Кириченко, Н.С. Курек, І.П. Лисенко, Н.Ю. Максимова, Е.С. Меньшикова, М.Н. Овчиннікова, Т.В. Теміров, С.В. Цицарєв, О.Т. Чередниченко та ін.). Дослідження скеровувались на виявлення якогось одного, найбільш вагомого, на думку дослідників, аспекту адиктивної поведінки, але сучасний стан проблеми потребує подальшого системного вивчення особливостей феномену адиктивної поведінки молоді.
На підлітково-юнацький період онтогенезу припадає інтенсивний морфогенез та функціогенез ЦНС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ТА НЕЙРОПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МОЛОДІ З АДИКТИВНОЮ ПОВЕДІНКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок