Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розуміння вчителем особистості учня підліткового віку як фактор вирішення міжособистісних і педагогічних конфліктів

Розуміння вчителем особистості учня підліткового віку як фактор вирішення міжособистісних і педагогічних конфліктів

Назва:
Розуміння вчителем особистості учня підліткового віку як фактор вирішення міжособистісних і педагогічних конфліктів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ СВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ПОЄНКО ОКСАНА МИКОЛАЇВНА
УДК 37.03:159.922
Розуміння вчителем особистості учня підліткового
віку як фактор вирішення міжособистісних і
педагогічних конфліктів
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м.Київ
Науковий керівник –доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент АПН України, Чепелєва Наталія Василівна, Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Офіційні опоненти:
 
- доктор психологічних наук, старший науковий співробітник Рибалка Валентин Василович, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідувач відділу психології трудової і професійної підготовки, м.Київ;
- кандидат психологічних наук, професор Долинська Любов Василівна, Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, завідувач кафедри психології, м.Київ.
 
Провідна установа - Південноукраїнський педагогічний університет ім..К.Д.Ушинського, кафедра психології, Міністерства освіти і науки України, м.Одеса.
 
Захист відбудеться “24” жовтня 2001 р. о 17.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “21” вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність та доцільність дослідження. Протягом всього життєвого шляху людини відбувається процес її соціалізації, перетворення в особистість, тобто в людину, яка усвідомлює себе частиною суспільства та вміє жити за її законами, за її соціальними “правилами гри”.
Система людських відносин складна. Періоди спокійного стану змінюються спалахами пристрастей, сутичок, що неминуче породжує конфлікти, які бувають різними за змістом та наслідками. Провідну роль в їх попередженні відіграє поведінка учасників конфліктної ситуації. Від вміння вести себе в подібних випадках залежить не тільки успіх справи, а іноді й життя, доля та психологічне здоров’я людини.
Проблема взаємодії учасників педагогічного процесу набуває дедалі більшої гостроти у сучасній школі. За останні роки стосунки між вчителями та учнями стали складнішими та напруженішими. В багатьох публікаціях щодо проблем сучасної школи зазначається, що головна її біда – це відсутність у вчителя інтересу до особистості дитини, небажання та невміння пізнати її внутрішній світ, а звідси – конфлікти між педагогом та учнями (С.В. Кондратьєва, Н.В. Кузьміна, Ж. Лендел, Б.І. Хасан).
Саме тому конфлікт у навчально-виховному процесі є важливою соціально-психологічною проблемою. Правильне керування вчителем процесом вирішення конфлікту або його попередження сприяє підвищенню ефективності педагогічного спілкування з учнями. Передумовою цього, а також важливим чинником подолання негативних проявів конфлікту є розуміння вчителем особистості учня, що сприяє гармонійному розвитку особистості як вчителів, так і учнів.
Особливої уваги заслуговує питання щодо знання психологічних особливостей та механізмів розуміння вчителями особистості учнів підліткового віку, оскільки на початку підліткового періоду складається ситуація, що сприяє виникненню суперечностей за умови, якщо у дорослих зберігається ставлення до підлітка як до дитини. Це ставлення, з одного боку, входить у суперечність із завданнями виховання і гальмує розвиток соціальної дорослості підлітка, з іншого - не відповідає уявленням підлітка щодо ступеня влас-ної дорослості та його претензіями на нові права. Саме ця суперечність є джерелом конфліктів і труднощів у стосунках дорослого і підлітка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розуміння вчителем особистості учня підліткового віку як фактор вирішення міжособистісних і педагогічних конфліктів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок