Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТНОТИПИ ТА ЇХ ХУДОЖНІ СТЕРЕОТИПИ В УКРАЇНСЬКОМУ АНЕКДОТІ (НА МАТЕРІАЛІ ВИДАНЬ ХІХ ст..)

ЕТНОТИПИ ТА ЇХ ХУДОЖНІ СТЕРЕОТИПИ В УКРАЇНСЬКОМУ АНЕКДОТІ (НА МАТЕРІАЛІ ВИДАНЬ ХІХ ст..)

Назва:
ЕТНОТИПИ ТА ЇХ ХУДОЖНІ СТЕРЕОТИПИ В УКРАЇНСЬКОМУ АНЕКДОТІ (НА МАТЕРІАЛІ ВИДАНЬ ХІХ ст..)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,55 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Імені ІВАНА ФРАНКА
СТОКОЛОС ВОРОНЧУК ОКСАНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 398.23 (477) “18”
ЕТНОТИПИ ТА ЇХ ХУДОЖНІ СТЕРЕОТИПИ В
УКРАЇНСЬКОМУ АНЕКДОТІ
(НА МАТЕРІАЛІ ВИДАНЬ ХІХ ст..)
10.01.07 фольклористика
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української фольклористики імені Філарета Колесси Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Остапик Іван Дмитрович,
Львівський національний університет імені
Івана Франка, доцент кафедри української
фольклористики імені Філарета Колесси
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Кирчів Роман Федорович,
Інститут народознавства НАН України,
Старший науковий співробітник
Кандидат філологічних наук, доцент
Колотило Танасій Іванович,
Кам’янець-Подільський національнй університет,
доцент кафедри української літератури
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
м. Київ.
Захист відбудеться 3 червня 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.13 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79005, м.Львів, вул.. Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м.Львів, вул.. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 30 квітня 2005 року.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
Кандидат філологічних наук Вовчак А.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертаційного досліження детермінована рядом факторів.
По-перше, складний, у певних своїх атрибутах амбівалентний феномен сміхової культури не у всіх її жанрах належно вивчений. На необхідності з’ясування специфіки сміхової культури наголошував М.Бахтін у своєму дослідженні про Рабле , що й у наш час не втратило свого методологічного значення. Він вважав, що своєрідність народного сміху, який є базисним для вивчення розвитку європейської художньої культури, ще не розкрита. Це стосується особливо живучого й мобільного жанру анекдоту в українському фольклорі, сутність змісту й форми якого потребує всебічних студій. Адже в радянських посібниках з усної народної творчості на нього звертали увагу лише як на знаряддя класової боротьби, наводили приклади так званих антипанських анекдотів, часто позбавлених гумору. Але цілком ігнорувався той факт, що анекдот як жанр виконує не тільки викривальну функцію (політичний анекдот), а й розважальну, та не позбавлену філософічності – іронічного погляду на суєту суєт.
По-друге, вивчення різних напрямків народної сміхової культури загалом і в переломленні її крізь жанрову “лінзу” анекдоту зокрема, а відтак у показі його, анекдоту, поліфункціональності в різних тематичних пластах і конкретніше – у сфері міжетнічних взаємин – є назрілою потребою сучасної фольклористичної науки. Адже так історично склалося, що у межах окресленого простору (у даному випадку України) співіснують різні етнічні групи, які утворюються у процесі довговікових стосунків спілкування. Органічним є співіснування автохтонів з прибулими представниками інших народів. Такі стосунки у своєрідній художній трансформації відображені у словесності всіх етнічних культур.
Ось чому принцип всебічності вивчення даного пласту народної словесної сміхової культури вимагає не оминати образів росіянина, білоруса, поляка, єврея, татарина, цигана, німця і т.д., зображених в українських текстах різних уснословесних жанрів, у тому числі й анекдоті. Щоправда, в анекдотичній ситуації з більшою чи меншою мірою добродушності об’єктом сміху стає не тільки іноетнічний типаж, а й представник автохтонної національності, і тоді вже самоіронія є основним засобом художньої експресії дотепу. Це закономірно, бо фольклор завжди був надзвичайно чутливим барометром суспільних настроїв і думок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕТНОТИПИ ТА ЇХ ХУДОЖНІ СТЕРЕОТИПИ В УКРАЇНСЬКОМУ АНЕКДОТІ (НА МАТЕРІАЛІ ВИДАНЬ ХІХ ст..)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок