Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІМУННИЙ СТАТУС плодів і телят з різним АНТЕНАТАЛЬНИМ РОЗВИТКОМ

ІМУННИЙ СТАТУС плодів і телят з різним АНТЕНАТАЛЬНИМ РОЗВИТКОМ

Назва:
ІМУННИЙ СТАТУС плодів і телят з різним АНТЕНАТАЛЬНИМ РОЗВИТКОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,61 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівська державна академія ветеринарної медицини
імені С.З. Гжицького
 
Д а ц ь к і в
Оксана Михайлівна
УДК 612.017.1-053.2
ІМУННИЙ СТАТУС плодів і телят з
різним АНТЕНАТАЛЬНИМ РОЗВИТКОМ
03.00.13 - фізіологія людини і тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Львів - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державному науково-дослідному контрольному інституті ветпрепаратів та кормових добавок Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Маслянко Роман Петрович,
Львівська державна академія ветеринарної медицини імені С.З. Гжицького, професор кафедри епізоотології
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, доцент
Колтун Євстахій Михайлович,
Львівська державна академія ветеринарної медицини імені С.З. Гжицького, професор кафедри клінічної діагностики,
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Федорук Ростислав Степанович,
Інститут біології УААН, завідувач лабораторії екологічної фізіології і біохімії
Провідна установа :
Інститут тваринництва УААН, м. Харків
Захист дисертації відбудеться 23.11.2002р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.01 у Львівській державній академії ветеринарної медицини імені С.З. Гжицького за адресою:79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50, аудиторія №1
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської державної академії ветеринарної медицини імені С.З. Гжицького за адресою: 79010, м. Львів-10, вул. Пекарська, 50.
Автореферат розісланий 22.10.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук, доцент ___________ Головач П.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасних умовах розвитку тваринництва, незалежно від величини фермерських господарств, важливим завданням є підвищення збереженості поголів'я, особливо молодняка неонатального періоду, та вирощування високопродуктивних, стійких до захворювань тварин. Суттєвою причиною, що стримує розробку та впровадження ефективних способів збереження телят, реалізацію їх генетичного потенціалу продуктивності є недостатня вивченість закономірностей формування їх імунного статусу з врахуванням антенатальної зрілості організму.
В останні роки експериментальна та клінічна імунологія збагатилася новими даними про функціональні особливості гуморальних механізмів протиінфекційного захисту організму та взаємодії їх з Т- і В-клітинами різних субпопуляцій (Маслянко Р.П., 1999, 2002; Криштофорова Б.В., 2000, 2001; Завірюха А.І., 2000; Левченко В.І., 1998; Литвин В.П., 2000; Петров Р.В., 1999; Яблонський В.А., 1999, 2001; Ярилін О.О., 1999; Butler J.E., 2000; Cooper M.D. 2001; Miller R.A., 2000; Vogel G., 2002 та багато інших).
У дослідах на лабораторних тваринах показано, що перші імунокомпетентні клітини появляються вже на початкових стадіях розвитку плода, в умовах, незалежної від антигенів, проліферації та диференціації комітованих клітин-попередників лімфопоезу, а останні утворюються в результаті диференціації поліпотентних стовбурових клітин (Akashi K., 1999; Rufer N., Helg C., 2001; Mackai C.R., Andrian U.H., 2001).
Становлення імунокомпетенції на ранніх стадіях розвитку тварин відбувається в умовах майже повної ізоляції від впливу зовнішнього середовища, завдяки наявності захисного плацентарного бар'єру.
Згідно із сучасними уявленнями материнський організм у процесі вагітності проявляє особливу імунну толерантність по відношенню до плода, приймаючи його як своєрідний алотрансплантант. Описуються різні анатомічні та фізіологічні механізми, що забезпечують захист плода від імунної атаки матері (Mercer J.S.; 2002). У цьому відношенні значна увага приділяється супресорним клітинам, які формуються в організмі плода.
Однак питання стосовно формування імунобіологічного статусу телят на ранніх стадіях онтогенезу з врахуванням їх антенатального розвитку та впливу материнського організму залишається надзвичайно актуальним і потребує нагального вивчення та розробки способів профілактики імунодефіцитів новонароджених тварин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІМУННИЙ СТАТУС плодів і телят з різним АНТЕНАТАЛЬНИМ РОЗВИТКОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок