Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИПИ МІСТОБУДІВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ТЕРИТОРІЙ В УМОВАХ ДЕГРАДАЦІЇ РІЧКИ

ПРИНЦИПИ МІСТОБУДІВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ТЕРИТОРІЙ В УМОВАХ ДЕГРАДАЦІЇ РІЧКИ

Назва:
ПРИНЦИПИ МІСТОБУДІВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ТЕРИТОРІЙ В УМОВАХ ДЕГРАДАЦІЇ РІЧКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,09 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА і АРХІТЕКТУРИ
Рубан Людмила Іванівна
УДК 711.55 (282)
ПРИНЦИПИ МІСТОБУДІВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ТЕРИТОРІЙ
В УМОВАХ ДЕГРАДАЦІЇ РІЧКИ
18.00.04 - Містобудування та ландшафтна архітектура
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі містобудування Київського національного
університету будівництва і архітектури.
Науковий керівник – кандидат архітектури, професор,
КУШНІРЕНКО Марія Марківна,
Київський національний університет будівництва
і архітектури, професор кафедри містобудування
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор ПАНЧЕНКО Тамара Федотівна,
КиївНДПІмістобудування Державного комітету України у справах
будівництва, архітектури та житлової політики, головний науковий співробітник
кандидат архітектури, доцент ВАДІМОВ Вадим Митрофанович,
Полтавський Державний технічний університет ім. Ю.Кондратюка міністерства освіти і науки України, доцент кафедри будівль та міського будівництва.
Провідна установа
Харківська Державна академія міського господарства Міністерства освіти і науки України, Харків.
Захист відбудеться "26" жовтня 2000 р. о 13 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.056.02 при Київському національному
університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ-37, Повітрофлотський просп., 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ, Повітрофлотський просп., 31.
Автореферат розісланий "21" вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради САЗОНОВ К.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Річкова мережа є найбільш вразливим елементом природного ландшафту міста. За часи існування міст природні ландшафти річок зазнали значних змін та антропогенних перетворень. На сучасному етапі розвитку стан річкової мережі та прирічкових територій більшості міст, особливо річок-припливів, наблизився до критичної межі. Дисертаційна робота присвячена дослідженню деградованих річок міста та їх прирічкових територій, розвязанню проблем їх відродження і розробці принципів їх містобудівного використання для можливості залучення в архітектурно-планувальній структурі міста. Актуальність теми обумовлена містобудівною політикою держави, яка повязана з вирішенням питань удосконалення функціонального зонування міста, формування нових структурно-планувальних елементів на деградованих територіях міста, визначення історико-культурологічного потенціалу міських територій, поліпшення екології і естетичної якості деградованих прирічкових територій міста. Після здійснення відновних заходів ці території стануть джерелом погашення існуючого дефіциту міських земель. Розв'язання проблеми відродження деградованих прирічкових територій докорінно вплине на архітектурно-планувальну структуру міста та його об'ємно-просторову організацію. Про актуальність теми дослідження свідчить досвід проектування прирічкових територій в Західній Європі, країнах СНД та в Україні. Розробка у 80-их роках у західноєвропейських країнах програми “Голубі стрічки Європи” з концептуальними проектами екологічного відродження головних річок Дунаю, Одера, Рейна, Ельби. У межах СРСР в кінці 80-х роках розроблялися варіанти проекту відродження річки Волги. В 1991 р. Держбудом Україні був організований міжнародний конкурс “Дніпро-ХХІ" для розробки конструктивної гіпотези еколого-містобудівного розвитку Придніпровя. Конкурс став підставою для розробок авторських колективів наукових і проектних інститутів щодо регулювання еколого-містобудівної ситуації на прирічкових територіях Дніпра від Києва до гирла ріки. Результати конкурсу покладені в основу Національної програми екологічного оздоровлення басейну Дніпра, прийнятої Верховною Радою в 1997 р. Вирішити проблеми відродження Дніпра не можливо без поліпшення стану всіх складових його басейну. Відомо, що від режиму саме малих річок залежить збереження необхідного гідролого-екологічного режиму великих рік.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРИНЦИПИ МІСТОБУДІВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ТЕРИТОРІЙ В УМОВАХ ДЕГРАДАЦІЇ РІЧКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок