Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТИСТИЧНІ ІНДИКАТОРИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО СТАНОВИЩА НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

СТАТИСТИЧНІ ІНДИКАТОРИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО СТАНОВИЩА НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

Назва:
СТАТИСТИЧНІ ІНДИКАТОРИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО СТАНОВИЩА НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський Національний Економічний Університет
Дзюба Ірина Володимирівна
УДК 311.2:330.59
СТАТИСТИЧНІ ІНДИКАТОРИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО СТАНОВИЩА НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
Спеціальність 08. 03. 01 “Статистика”
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі статистики Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Пальян Зінаїда Оганесівна,
Київський національний економічний університет, доцент кафедри статистики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Герасименко Сергій Сергійович,
ВНЗ “Національна Академія Управління”, завідувач кафедри обліку, аудиту та статистики
кандидат економічних наук
Гладун Олександр Миколайович,
Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України, провідний науковий співробітник відділу соціально-демографічної статистики
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра обліку та аудиту, м. Київ
Захист відбудеться “ 9 ” червня 2005 року о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, пр. Перемоги 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, пр. Перемоги 54/1, ауд. 201.
Автореферат розіслано “ 6 ” травня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________ О.Д. Шарапов


Загальна характеристика дисертації
Актуальність теми. З набуттям Україною незалежності, формуванням нової стратегії розвитку державної статистики, втіленням євроінтеграційної політики відбулися якісні зміни у підходах до визначення категорії рівня життя та структурні зміни в оцінці життєвого рівня населення. На даному етапі розвитку в українському суспільстві здійснюється перехід від категорії життєвого рівня, що характеризує ступінь задоволення потреб, до категорії, яка визначає можливості суспільства із забезпечення життя, діяльності та всебічного розвитку людини. Переосмислення ролі цієї узагальнюючої категорії особливо в рамках міжрегіональних і міжнародних порівнянь вимагає нових механізмів статистичної оцінки та характеристики життєвого рівня населення.
Наукова проблема полягає у безпосередньому визначенні, оцінюванні та порівнянні життєвого рівня населення, який через свою складну структуру не піддається абсолютному та однозначному вимірюванню. Але інформація про рівень життя від цього не стає менш необхідною, вона є підґрунтям для розробки та втілення ефективної стратегії соціально-економічного розвитку. Вона потрібна для вивчення взаємозв’язків між макроекономічною політикою і тенденціями, що спостерігаються в демографічній сфері, використовується при оцінюванні змін і визначенні бажаних досягнень у соціальній сфері, є засобом для оцінки ефективності політики уряду. Порівнюючи рівні життя різних груп населення, оцінюють ступінь соціально-економічної диференціації суспільства. Регіональний аналіз життєвого рівня населення виявляє розбіжності в умовах життя, динаміка показників рівня життя об’єктивно характеризує ефективність соціально-економічних перетворень у суспільстві.
Розробка узагальнюючого інтегрального показника рівня життя населення складає одне з найважливіших завдань всієї соціальної статистики. Оскільки перелік показників рівня життя надзвичайно великий, їхня структура і зміст змінюються разом із розвитком соціальних відносин у суспільстві, розробка інтегрального показника призводить до необхідності вирішення цілого ряду доволі складних методологічних проблем.
Питаннями методології дослідження життєвого рівня займалися такі радянські та українські вчені, як Абалкін Л.І., Бобков В.Н., Жеребін В.С., Капустін Є.І., Майєр В.Ф., Можина Н.О., Рабкіна М.Є., Райцин В.Я., Римашевська Н.М., Сигов І.І. та ін. Свій внесок у вирішення теоретичних та практичних аспектів проблеми вимірювання й оцінювання рівня життя населення в Україні зробили Базилюк О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАТИСТИЧНІ ІНДИКАТОРИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО СТАНОВИЩА НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок