Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Мистецтво Острозького осередку др. пол. XVI – п. пол. XVII століття (Синтезування середньовічних візантійських та ренесансних західноєвропейських ідейно-художніх концепцій)

Мистецтво Острозького осередку др. пол. XVI – п. пол. XVII століття (Синтезування середньовічних візантійських та ренесансних західноєвропейських ідейно-художніх концепцій)

Назва:
Мистецтво Острозького осередку др. пол. XVI – п. пол. XVII століття (Синтезування середньовічних візантійських та ренесансних західноєвропейських ідейно-художніх концепцій)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,93 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство освіти і науки України
Львівська академія мистецтв
 
На правах рукопису
Бондарчук
Ярослава Віталіївна
УДК: 7.03 (477.81)
Мистецтво Острозького осередку
др. пол. XVI – п. пол. XVII століття
(Синтезування середньовічних візантійських
та ренесансних західноєвропейських
ідейно-художніх концепцій)
Спеціальність 17.00.05 — образотворче мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Львів — 2002


Дисертація є рукопис
Робота виконана в Національному університеті “Острозька академія”
Науковий керівник:
доктор мистецтвознавства,
професор, завідувач відділу мистецтвознавства
Інституту народознавства НАН України
Овсійчук Володимир Антонович
Офіційні опоненти:
доктор мистецтвознавства,старший науковий співробітник,
завідувач відділу образотворчого мистецтва
Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології
ім. М. Рильського НАН України
Фоменко Валентин Миколайович;
кандидат мистецтвознавства, завідувач відділу давнього мистецтва Національного музею у Львові
Сидор Олег Федорович
Провідна організація:
Національна академія образотворчого мистецтва
та архітектури, кафедра теорії та історії мистецтва
Захист відбудеться “12” грудня 2002 р. о “11” годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.103.01 у Львівській академії мистецтв (79011, м. Львів -11, вул. Кубійовича, 38)
 
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівської академії мистецтв (79011, м. Львів-11, вул. Кубійовича,38)
Автореферат розісланий “8” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор мистецтвознавства СТЕЛЬМАЩУК Г.Г.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Однією з нагальних проблем сучасного мистецтвознавства є вивчення творчої спадщини найбільших художніх осередків України, визначення їх характерних рис та їх ролі в розвитку вітчизняного мистецтва. У др. пол. XVI– п. пол. XVII ст. одним з найвизначніших центрів української культури був Острог. Виявлені за останні роки в архівах імена митців Острога XVI–XVII ст., а також придбані під час музейних експедицій 1970–1980 рр. твори іконопису, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва Острожчини та археологічні дослідження пам’яток архітектури міста спонукають до висновку, що Острог відігравав таку саму важливу роль у мистецькому житті Волині, як Львів у Галичині. Мистецтво Острозького осередку як непересічне цілісне явище в історії української культури досі не було предметом спеціальної уваги вчених. У літературі аналізувалися або згадувалися лише окремі пам’ятки архітектури, твори іконопису, портретного малярства, скульптури, графіки цього осередку в загальному контексті розвитку мистецтва України того часу. Художня спадщина митців Острожчини заслуговує того, щоб стати об’єктом самостійного спеціального вивчення. Її дослідження як особливого культурного феномена дозволить значно розширити наші уявлення про творче життя цілого регіону, який мав у той період безперечно великий вплив на розвиток культури всієї Західної України.
Мистецтво Острозького осередку, розквіт якого припадає на межу століть, було частиною широкого культурно-історичного процесу поширення Ренесансу в Україні. Рубіж XVI–XVII ст. був перехідною добою між двома культурними епохами. Його живили ідеї як ренесансної, так і середньовічної культури. Завжди актуальна для митця проблема традиції та новаторства виявилася в цей час в особливо загостреному вигляді, система художнього мислення носила компромісний характер, поєднуючи в собі елементи середньовічного та ренесансного світогляду. Отже, аналіз мистецтва Острожчини XVI–XVII ст. неможливий без розгляду проблеми взаємодії ідейно-художніх концепцій Середньовіччя та Ренесансу.
Необхідно зазначити, що, локалізуючись у часі та просторі, проблема: “Ренесанс-Середньовіччя” в українській культурі XVI–XVII ст. тісно пов’язана з проблемою: “Захід – Схід”, оскільки культура Західної Європи розвивалася в цей період на основі ренесансного світогляду, а основою традиційної церковної культури східнослов’янських народів залишалась середньовічна візантійська спадщина.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Мистецтво Острозького осередку др. пол. XVI – п. пол. XVII століття (Синтезування середньовічних візантійських та ренесансних західноєвропейських ідейно-художніх концепцій)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок