Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧАС ЯК ФІЛОСОФСЬКА ТА РЕЛІГІЄЗНАВЧА ПРОБЛЕМА (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ТВОРЧОСТІ М.ЕЛІАДЕ)

ЧАС ЯК ФІЛОСОФСЬКА ТА РЕЛІГІЄЗНАВЧА ПРОБЛЕМА (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ТВОРЧОСТІ М.ЕЛІАДЕ)

Назва:
ЧАС ЯК ФІЛОСОФСЬКА ТА РЕЛІГІЄЗНАВЧА ПРОБЛЕМА (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ТВОРЧОСТІ М.ЕЛІАДЕ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,50 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МОССОКОВСЬКА ІРИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 115:291.1
ЧАС ЯК ФІЛОСОФСЬКА ТА РЕЛІГІЄЗНАВЧА ПРОБЛЕМА
(ЗА МАТЕРІАЛАМИ ТВОРЧОСТІ М.ЕЛІАДЕ)
Спеціальність 09.00.11- релігієзнавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі релігієзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
КОНОТОП Людмила Григорівна,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, професор кафедри релігієзнавства
філософського факультету.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук,
старший науковий співробітник
ЛЮБИВИЙ Ярослав Валерійович,
Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди,
провідний науковий співробітник відділу
зарубіжної філософії;
 
кандидат філософських наук,
БОЙЧЕНКО Наталія Михайлівна
Центральний Інститут Післядипломної Педагогічної
Освіти АПН України,
доцент кафедри фундаментальних та
загальнофахових дисциплін.
Захист відбудеться 28 березня 2008 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.43 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01003, Україна, м. Київ, вул. Володимирська, 60., ауд.330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка ( 01003, Україна, м. Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розіслано “ ” лютого 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Ю.Смирнова
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасному періоді розвитку української філософської культури особливого значення набуває дослідження теоретичних засад релігієзнавства. Це пов’язано з тим, що прослідковується певна неузгодженість щодо існуючих підходів, причина чого полягає в недостатній розробленості методології аналізу релігії.
Початок минулого століття характеризується домінантою гегелівської та неокантіанської концепцій, теоретичні здобутки яких є актуальними й дотепер в плані основи для методологічних засад релігієзнавчих досліджень. Водночас в сучасному вітчизняному релігієзнавстві очевидним є й те, що ці підходи не повністю забезпечують теоретичний ґрунт для аналізу таких концептів, як “віра”, “каяття”, “час”, “вічність”, “релігійне піднесення”, “буття”, “небуття” та ін. Ці концепти є головними для самоідентифікації людини, для визначення її місця в світі, сенсу її життя в спільноті та суспільстві. Кожну людину завжди хвилював та хвилює час її життя, час її мрій, думок та сподівань. Час турбує й людство, його прагнення осмислити буття цілісно, в гармонії та русі до майбутнього.
Однією з найважливіших проблем осмислення сьогодення є проблема часу. Час завжди пов’язаний з людиною, з тими змінами – історичними, соціальними, економічними, та ін., які постійно трансформують дійсність в цілому. Сприйняття змін має безпосередній зв’язок з враженнями, уявленнями, що постають ґрунтом, на якому виникає міфологія в цілому, сучасна зокрема. Одним з перших дослідників, який вважав певні аспекти та функції міфологічного мислення найважливішою частиною духовного буття людини, був всесвітньо відомий румунський культуролог, релігієзнавець Мірча Еліаде. Розмаїття міфологічного мислення не зникне в людині ніколи, вона сама вибудовує власне “теперішнє”, об’єднує в ньому минуле, майбутнє, вигадане. Тобто, йдеться про те, що у XXI столітті людське буття характеризується такими концептами, як “магія”, “ритуал”, “передрікання”, “космос” та ін. Є достатні підстави стверджувати те, що людство у своїх світонастанові, світосприйнятті та світовідношенні звертається до Космосу, Універсуму, Трансцендентного. Усталеність подібних світоглядних орієнтацій не є випадковою – людина й людство шукають цілісності та гармонії в світі повсякденності, в конкретних явищах та подіях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ЧАС ЯК ФІЛОСОФСЬКА ТА РЕЛІГІЄЗНАВЧА ПРОБЛЕМА (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ТВОРЧОСТІ М.ЕЛІАДЕ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок