Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ

РЕФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ

Назва:
РЕФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,48 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
Андрієвський Іван Дмитрович
УДК:553.04.003
РЕФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ
КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ
08.08.01 – Економіка природокористування і охорони
навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2006 Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки підприємства Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор ПОНОМАРЕНКО Павло Іванович, Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), завідувач кафедри економіки підприємства.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор СТЕПАНОВ В’ячеслав Миколайович, Інститут проблем ринку та еколого-економічних досліджень НАН України (м. Одеса), заступник директора з наукової роботи;
кандидат економічних наук, професор ШАПОЧКА Микола Костянтинович, Сумський державний університет Міністерства освіти і науки України (м. Суми), професор кафедри економіки.
Провідна установа:
Інститут економіки промисловості НАН України, лабораторія проблем використання рекреаційних ресурсів та екології (м. Донецьк).
Захист відбудеться “12” січня 2007 р. об “11” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 08.080.01 у Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України, за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, проспект К.Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України, за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, проспект К.Маркса, 19.
Автореферат розісланий “9” грудня 2006 р.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розвиток мінерально-сировинної бази України як багатогалузевої системи з великим природним, інтелектуальним та технічним потенціалом в умовах формування ринкового середовища та інтеграційних процесів вимагає розробки нових концептуальних підходів у багатьох напрямках. Огляд досліджень вітчизняних і зарубіжних фахівців у галузі надрокористування приводить до висновку, що в економічній науці поки що не сформовано єдиних підходів до визначення платежів за користування надрами. Ще менше уваги приділяється ролі відповідних платежів як регуляторів економічної, екологічної та соціальної безпеки держави. Необхідність вирішення зазначених питань обумовила актуальність теми дослідження, предмет та об’єкт, мету, структуру та завдання дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими планами та темами. Дисертація пов’язана з виконанням чотирнадцяти наукових тем.
При виконанні цих тем автором, як науковим керівником або відповідальним виконавцем, здійснено обґрунтування та розробка диференційованих нормативів плати за користування надрами при видобуванні мінеральної води, золоторудної, бурштинової, титанової та уранової сировини і пропозицій щодо перспектив промислового використання відходів вуглевидобутку, вуглезбагачення та теплових електростанцій замість первинної сировини.
Мета дослідження полягає в узагальненні та розвитку теоретичних і методичних основ реформування економічного механізму користування надрами.
Задачі дослідження:
– визначити теоретичні аспекти реформування економічного механізму користування надрами;
– дослідити економічні методи регулювання користування надрами за кордоном;
– провести аналіз мінерально-сировинної бази України як об’єкта користування надрами;
– обґрунтувати методичні підходи до реформування економічного механізму користування надрами;
– розробити механізм розподілу платежів за користування надрами;
– обґрунтувати методичні засади встановлення єдиного диференційованого нормативу плати за користування надрами;
– визначити особливості видобування вуглеводнів, вугілля, залізної руди, будівельного та облицювального каменю і розробити проект єдиних диференційованих нормативів плати за їх видобування.
Об’єкт дослідження є економічний механізм користування надрами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РЕФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок