Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив солей гумінових кислот на структурно-механічні властивості водовугільних суспензій

Вплив солей гумінових кислот на структурно-механічні властивості водовугільних суспензій

Назва:
Вплив солей гумінових кислот на структурно-механічні властивості водовугільних суспензій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,40 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна академія наук України
ІНСТИТУТ біоколоЇдної ХІМІЇ іМ. Ф.Д. Овчаренка
Федосєєва Ганна Олександрівна
УДК 541.183+547.992.2
Вплив солей гумінових кислот на структурно-механічні властивості водовугільних суспензій
 
02.00.11 – колоїдна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 2002 Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в відділі спектрохімічних досліджень Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка Національної академії наук України, м. Донецьк.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Тітов Євген Володимирович,
Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії
ім. Л.М. Литвиненка НАН України, м. Донецьк,
головний науковий співробітник відділу спектрохімічних досліджень.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Ковзун Ігор Григорович,
Інститут біоколоїдної хімії ім. Ф.Д. Овчаренка НАН України,
старший науковий співробітник відділу фізико-хімічної геомеханіки
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Макаров Анатолій Семенович,
Провідна організація: Харківський національний університет ім В.Н. Каразіна (кафедра фізичної хімії), Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться " 12 " вересня 2002 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .209.01 в Інституті біоколоїдної хімії ім. Ф.Д. Овчаренка НАН України за адресою: 03142, Київ, бульв. Академіка Вернадського, 42.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту біоколоїдної хімії ім. Ф.Д. Овчаренка НАН України за адресою: 03142, Київ, бульв. Академіка Вернадського, 42.
Автореферат розісланий " 3 " серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.209.01,
кандидат технічних наук В.А. Прокопенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Висококонцентровані водовугільні суспензії (ВВВС) широко використовуються в світі як рідке паливо, альтернативне продуктам нафтопереробки. Отримання ВВВС, які відповідають основним вимогам, що пред'являють до таких систем: концентрація твердої фази (?) не менш 60 – 65 мас. %, низькі значення в'язкості (не більш 1 Па?с при швидкості зсуву ?10 с-1) і напруги зсуву (не більш від 5-10 Па при >10 с-1); агрегативна і седиментаційна стійкість - можливо лише при введенні поверхнево-активних речовин (пластифікаторів і стабілізаторів), що можуть надати системі необхідні структурно-механічні властивості і стабільність.
Цілеспрямоване регулювання і прогнозування структурно-механічних властивостей ВВВС у широкому діапазоні температур, а також у присутності різних хімічних реагентів у їх складі є можливим тільки при використанні сучасних підходів фізико-хімічної механіки дисперсних систем, які полягають у керуванні поверхневими явищами на міжфазних границях, зокрема за допомогою поверхнево-активних речовин різної хімічної природи і будови, а також електролітів.
Важливою колоїдно-хімічною задачею є також установлення взаємозв'язку між будовою, фізико-хімічними властивостями поверхнево-активних речовин у різних умовах та їх пластифікуючою здатністю. Особливо важливі конкретні параметри для вибору добавки у випадку ПАР на основі гумінових кислот, які через біогенне походження, характеризуються високою поліфракційністю, що дозволяє, варіюючи вихідний матеріал, методи модифікації, екстракції, одержувати гумати із широким діапазоном властивостей (різним вмістом іоногенних груп, молекулярною масою і т.д.).
Таким чином, установлення загальних закономірностей пластифікуючої дії солей гумінових кислот у водовугільних суспензіях в залежності від їхньої будови і властивостей, а також регулювання структурно-механічних властивостей ВВВС, що отримують з використанням цих добавок є задачею актуальною як у теоретичному, так і в практичному плані.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є одним із наукових напрямків відділу спектрохімічних досліджень Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Вплив солей гумінових кислот на структурно-механічні властивості водовугільних суспензій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок