Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЛАЗМАФЕРЕЗ В КОМПЛЕКСНІЙ ІНТЕНСИВНІЙ ТЕРАПІЇ ОПІКОВОГО ШОКУ У ДІТЕЙ

ПЛАЗМАФЕРЕЗ В КОМПЛЕКСНІЙ ІНТЕНСИВНІЙ ТЕРАПІЇ ОПІКОВОГО ШОКУ У ДІТЕЙ

Назва:
ПЛАЗМАФЕРЕЗ В КОМПЛЕКСНІЙ ІНТЕНСИВНІЙ ТЕРАПІЇ ОПІКОВОГО ШОКУ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,80 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ІМ. П.Л.ШУПИКА
 
ГЛАДКИХ ІЛЛЯ ВІКТОРОВИЧ
УДК: 616-001.17-053.2:615.28
ПЛАЗМАФЕРЕЗ В КОМПЛЕКСНІЙ ІНТЕНСИВНІЙ
ТЕРАПІЇ ОПІКОВОГО ШОКУ У ДІТЕЙ
14.01.30 - анестезіологія та інтенсивна терапія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Чуєв Петро Миколайович,
Одеський державний медичний університет,
завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії з
післядипломною підготовкою.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Старіков Анатолій Володимирович,
завідувач відділу клінічної трансфузіології та інтенсивної
терапії КНДІ гематології та перелівання крові МОЗ України, м.Київ
доктор медичних наук, професор
Григорьєва Тамара Григорівна,
професор кафедри травматології, ортопедії і комбустіології
Харківської медичної академії післядипломної освіти,
керівник Харківського опікового центру;
Провідна установа Харківський державний медичний університет МОЗ України,
кафедра медицини невідкладних станів і анестезіології (м.Харків)
Захист відбудеться 14 лютого 2001р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.02 при Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України за адресою: 04112, м.Київ, вул Дорогожицька, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київської медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України (м.Київ, вул.Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий 5 січня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Романенко Т.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важка опікова травма, опікова хвороба й різні ускладнення опіків є одними з найактуальніших проблем сучас-ної медицини. Серед усіх випадків опікової травми на частку дітей припадає від 30 до 70% (Халилов Х.Н., 1984; Турсунов Б.С., 1985; Вихриев Б.С., 1986), діти також становлять одну третину померлих від опіків (Вихриев Б.С., Бурмистров В.М., 1986; Карваял Х.Ф., Паркс Д.Х., 1990; Вrook et al., 1981).
Великий вплив на розвиток, перебіг і кінцеві результати лікування опікової хвороби надає глибина і площа ран, які визначають увесь комплекс пато-логічних змін в організмі після одержання травми (Козинец Г.П., 1993; Бирюков М.Л., Дмитриев Г.И., 1981). Основним патогенетичним засобом, що призводить до одужання обпечених дітей із глибокими опіками, є відновлення шкірного покрову оперативним шляхом у най-коротші строки (Николаев Ю.С. и др., 1992; Повстяной Н.Е., 1998).
Загальновідомо, що у дітей з тяжким і вкрай тяжким опіковим шоком спостерігаються виражені зміни у різних системах організ-му (Казанцева Н.Д., 1986; Карваял Х.Ф., Паркс Д.Х., 1990). Це і порушення мікроциркуляції і системи гемостазу, що призводять до погіршання кровопостачання життєвоважливих органів, що обумовлює розвиток синдрому поліорганної недостатності та розвиток у найближчі години після травми інтоксикації, основну роль у якій відіграють специфічні токсини, які надходять з осередку термічного ураження при альтерації тканин і розвитку запалення (Козинец Г.П., 1988; Алексеев А.А., 1995; Воздвиженский С.И., 1992; Deitch E.A., 1993).
Аналіз сучасного стану цілеспрямованої дезінтоксикаційної те-рапії свідчить про те, що у клінічній практиці, як і раніше серед методів корекції інтоксикації, провідне місце посідає інфузійна тер-апія, яка через ряд причин не може обумовити виражений вплив на метаболічні розлади при поширених опіках. З цих позицій персп-ективним є використання при розвитку інтоксикації (і навіть з ме-тою попередження її) методів екстракорпоральної детоксикації, які усувають явища інтоксикації, впливаючи на різні механізми патофі-зіологічних розладів (Левин Г.Я., 1991; Повстяной Н.Е., Козинец Г.П., 1996; Gurland H. et al., 1992).
Вельми обіцяючі результати були одержані при застосуванні плазмаферезу, які виявили, що при опіковій хворобі у дітей плазмаферез нормалізуюче впливає на багато систем організму і спричиняє виражену дезінтоксикаційну дію (Ульянова Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПЛАЗМАФЕРЕЗ В КОМПЛЕКСНІЙ ІНТЕНСИВНІЙ ТЕРАПІЇ ОПІКОВОГО ШОКУ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок