Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВИХ ПЕРСПЕКТИВ У РАННІЙ ЮНОСТІ /КОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ/

ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВИХ ПЕРСПЕКТИВ У РАННІЙ ЮНОСТІ /КОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ/

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВИХ ПЕРСПЕКТИВ У РАННІЙ ЮНОСТІ /КОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ/
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,70 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
ТОДОРІВ ЛАРИСА ДМИТРІВНА
УДК 159:922.8
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ
ЖИТТЄВИХ ПЕРСПЕКТИВ У РАННІЙ ЮНОСТІ
/КОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ/
19.00.07. – педагогічна і вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, старший науковий співробітник Титаренко Тетяна Михайлівна, Інститут соціальної та політичної психології, завідувач лабораторії.
Офіційні опоненти: дійсний член АПН України, доктор психологічних наук Моляко Валентин Олексійович, Інститут психології імені Г.С.Костюка, завідувач лабораторії,
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Кононко Олена Леонтьєвна, Інститут проблем виховання, заступник директора.
Провідна установа: Дрогобицький державний педагогічний університет Імені Івана Франка, кафедра психології, Міністерство освіти та науки України, м.Дрогобич
Захист відбудеться 14 вересня 2000 року о 16.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (01030, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці НПУ імені М.П. Драгоманова (01030, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розіслано 7 липня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Приходько Ю.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми: Становлення життєвих преспектив завжди було показником особистісної зрілості людини. Щоб керувати ходою життя, необхідно створювати та постійно коректувати узагальнену, цілісну модель життя. Знання про життєвий шлях дає владу над ним, і це положення було б очевидним, коли б ми мали ясні та точні відповіді на питання: яку психологічну будову має те психологічне утворення, яке представляє особистість та її життєвий шлях; як працюють механізми його формування, розвитку, саморегуляції; як впливають особистісні характеристики суб’єкта на особливості тієї моделі життя, яку він будує; коли починається усвідомлення процесу розгортання життєвого шляху особистості. Ці запитання стимулюють розвиток актуальної галузі дослідження – психології життєвих перспектив.
Багатогранні аспекти проблеми життєвого шляху особистості знайшли відображення у різних концептуальних моделях як зарубіжних (Ш.Бюлер, Е.Еріксон, Г.Олпорт), так і вітчизняних дослідників (Б.Г.Ананьєв, К.O.Абульханова-Славська, С.Л.Рубінштейн, В.А.Роменець та інші вчені).
Усвідомлення та переживання особистістю життєвого шляху починається з ранньої юності, коли відбувається пошук принципових основ несуперечливої поведінки, коли виробляється “філософія життя” як прагнення до досягнення абсолютних цінностей, не завжди сумісних з цінностями реального світу.
Юність – надзвичайно складна, суперечлива стадія життєвого шляху, яка закладає ціннісний фундамент особистості. Найяскравіше суперечності та труднощі соціальної ситуації розвитку в юності проявляються у формуванні життєвої перспективи.
Дослідження Г.МАндрєєвої, Л.І.Божович, Л.С.Виготського, Є.І.Головахи, І.В.Дубровіної, Д.Б.Ельконіна, Е.Еріксона, І.С.Кона, О.О.Кроника, Б.С.Круглова, К.Левіна, О.М.Леонтьєва, В.С.Мерліна, Ж.Піаже, О.М.Прихожан, Д.І.Фельдштейна та інших свідчать, що рання юність є періодом самовизначення, розвитку часової перспективи, теоретизування та розвитку рефлексії, що дозволяє особистості обмірковувати, структурувати, планувати свій життєвий шлях.
Серед підходів до вивчення життєвих перспектив можна назвати психолого-педагогічний – І.В.Дубровіна, О.М.Прихожан, Б.С.Круглов, А.Д.Андрєєва, М.В.Вовчик-Блакитна, Т.В.Говорун та соціально-психологічний – Л.В.Сохань, Є.І.Головаха, О.О.Кронік, Б.Г.Ананьєв. Психолого-педагогічний підхід розглядає ранню юність як період психологічної готовності до визначення життєвих перспектив. Дана готовність передбачає розвиток самосвідомості, яка набуває все більш рефлексивного характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВИХ ПЕРСПЕКТИВ У РАННІЙ ЮНОСТІ /КОГНІТИВНИЙ АСПЕКТ/

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок