Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Загрузка...

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ / сторінка 10

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,70 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Діагностика рівня володіння комп’ютерними засобами студентами контрольних та експериментальних груп на початку експерименту проводилася нами шляхом оцінювання результатів виконання практичних робіт, які охоплювали різні теми з курсу інформатики та мали професійне спрямування. Розподіл майбутніх учителів початкової школи за рівнями інформатичної підготовки в контрольних та експериментальних групах на початку експерименту дав змогу виявити, що і в контрольних, і в експериментальних групах більшість майбутніх учителів початкової школи віднесено до низького (відповідно 48,0% та 49,6% від загальної кількості майбутніх учителів) і середнього (41,6% та 39,4%) рівнів. Для порівняння емпіричних розподілів рівня знань в контрольних та експериментальних групах застосовано критерій Пірсона 2, який вказує на несуттєві розбіжності на початку експерименту.
Порівняння кількісних і якісних даних педагогічного експерименту, одержаних в обох групах, дало змогу з’ясувати, що, на відміну від експериментальних, у контрольних групах відбулися незначні зміни в рівнях інформатичної підготовки майбутніх учителів початкової школи. Результати порівняльного аналізу діагностування рівнів інформатичної підготовки студентів узагальнено на рис. 2.
Рис. 2. Порівняння даних діагностування рівнів готовності майбутніх учителів
початкової школи до використання інформаційних технологій
Результати експериментальної роботи довели, що запропонована модель забезпечує підвищення рівня готовності майбутніх учителів початкової школи до використання інформаційних технологій. Так, в експериментальних групах значно більше студентів відносяться до середнього (55,5%) та високого (28,9%) рівнів, ніж у контрольних групах (відповідно – 46,1% та 18,6%). Студенти з експериментальних груп виявилися більш підготовленими до виконання професійно спрямованих завдань.
Результати експериментальної роботи, проведеної у Мукачівському гуманітарно-педагогічному інституті, де експериментом було охоплено 186 студентів, ідентичні з результатами дослідження у Хмельницькому гуманітарно-педагогічному інституті. Запропонована методика показала позитивні результати.
Статистичне опрацювання результатів педагогічного експерименту дозволило визначити рівень диференціації студентів контрольних та експериментальних груп за різними напрямами. Найменші розбіжності між контрольними та експериментальними групами зафіксовано за критеріями “Навички кваліфікованого користувача комп'ютерної техніки”, “Вміння створювати власні дидактичні матеріали засобами НІТ”. Найбільші розбіжності результатів контрольних та експериментальних груп зафіксовано за критеріями “Знання особливостей використання КТ в початковій школі” та “ Вміння використовувати КТ на уроці в початковій школі”. Це свідчить про те, що професійно-педагогічні знання, які необхідні для реалізації впровадження комп’ютерних засобів і технологій у навчально-виховний процес початкової школи, можуть надаватися лише в межах відповідного професійно орієнтованого курсу.
Загальні висновки містять результати наукового пошуку шляхів удосконалення змісту і методичних підходів до підготовки майбутніх учителів початкових класів до використання інформаційних технологій.
1. Аналіз літературних джерел засвідчив, що численні спроби інформатизації навчально-виховного процесу в різних країнах відбувалися за подібними сценаріями. Запровадження комп’ютерних засобів в освіту зумовило появу нової педагогічної технології, яка змінює традиційні підходи до викладання практично всіх предметів загальноосвітньої школи. Перехід до інформаційного суспільства зумовлює оновлення змісту, засобів і технологій навчання в початковій школі. І хоча питання використання комп’ютерних засобів молодшими школярами залишається дискусійним, навіть його актуалізація вимагає певного відображення у змісті підготовки вчителя початкової школи. Ще більш перспективним і багатоаспектним є безпосереднє використання вчителем інформаційно-комунікаційних технологій.
2.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок