Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Загрузка...

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ / сторінка 11

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,70 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Дослідження стану викладання предметів, у межах яких може здійснюватися підготовка вчителя початкової школи до використання інформаційних технологій, засвідчило відсутність єдиних підходів до стратегії, організації, визначення змісту, завдань та ролі цих предметів; дало змогу виявити, що в деяких навчальних закладах інформатична підготовка має збіднений характер і не повною мірою реалізує її професійну спрямованість. Це виражається в різній питомій вазі та змісті предметів інформатичної підготовки майбутнього вчителя і навіть подекуди у повній відсутності професійно орієнтованого предмета з даного напряму підготовки. Крім того, розбіжність у розумінні пріоритетів інформатизації середньої та вищої освіти керівництвом деяких закладів проявляється у наданні додаткових кваліфікацій за спеціальністю “Початкове навчання”, які не завжди можуть бути ефективно реалізовані випускниками в умовах сучасної освіти України. Це підкреслює необхідність обґрунтування дидактичних підходів щодо вирішення цих проблем вищими закладами освіти різних рівнів акредитації.
3. Визначені критерії відбору змісту професійно орієнтованого курсу “Нові інформаційні технології в початковій школі” орієнтовані на забезпечення готовності майбутнього вчителя початкової школи до використання інформаційних технологій. Вони враховують специфіку змісту початкової освіти та структуру діяльності вчителя початкових класів; сучасний стан вищої освіти, її фінансово-економічне, кадрове та технічне забезпечення; відповідають нормативно-правовим документам, чинним в Україні, та дають можливість органічно інтегруватися до навчальних планів вищих педагогічних навчальних закладів. Це дозволило структурувати зміст відповідного курсу і визначити основні напрями підготовки вчителя початкової школи до використання інформаційних технологій у своїй професійній діяльності.
4. Теоретична модель інформатичної підготовки майбутнього вчителя початкової школи окреслює взаємозв'язки методичної системи, перебігу навчального процесу у вищому педагогічному навчальному закладі та впливу зовнішнього середовища. Ця модель відображає мету (підвищити рівень загальної та професійної компетентності майбутніх учителів початкової школи); завдання (організувати використання НІТ для здобуття студентами нових знань, здійснити підготовку до використання НІТ для підтримки навчальної діяльності, забезпечити у студентів мотивацію до застосування НІТ, вказати шляхи використання НІТ у професійній діяльності вчителя, підготувати студентів до використання НІТ для підвищення ефективності праці педагога, забезпечити формування інформаційної культури студента); рівні (освітньо-кваліфікаційні рівні “молодший спеціаліст”, “бакалавр”, “спеціаліст”); принципи (професійної спрямованості, науковості, єдності навчання і виховання, системності і послідовності, свідомості і активності, доступності, індивідуалізації та диференціації, стимулювання до навчання, наочності, зв’язку з практикою); форми (лекції, семінари, практичні та лабораторні, самостійна робота, педагогічна практика тощо); методи (словесні, наочні, практичні); зміст (професійно орієнтований курс “Нові інформаційні технології в початковій школі”) та кінцевий результат означеного процесу – готовність студента до майбутньої професійно-педагогічної діяльності.
5. Визначено та обґрунтовано педагогічні умови підготовки майбутнього вчителя початкової школи до використання інформаційних технологій у навчально-виховному процесі. До педагогічних умов віднесено методичну систему, внутрішні чинники, які впливатимуть на підвищення готовності студента (науково-дослідна та самостійна робота, педагогічна практика, навчальні предмети), зовнішні чинники, що визначають рівень інформатизації навчального закладу, життєдіяльності студентів і викладачів, а також загальний рівень інформатизації суспільства.
6. Розроблено науково-методичний комплекс для підготовки вчителя початкової школи до використання інформаційних технологій, який складається з навчальної програми професійно орієнтованого курсу інформатичного спрямування “Нові інформаційні технології в початковій школі”, практичних робіт з цього предмета та двох методичних посібників.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок