Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Загрузка...

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ / сторінка 5

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,70 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Експериментальна база дослідження: Хмельницький гуманітарно-педагогічний інститут, Мукачівський гуманітарно-педагогічний інститут, педагогічні училища та коледжі Вінницької, Волинської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Чернівецької областей. Всього експериментальним дослідженням охоплено 12 вищих педагогічних навчальних закладів різних рівнів акредитації. В експериментальному дослідженні взяли участь 15 викладачів інформатики, понад 800 студентів педагогічних училищ, коледжів та інститутів.
Наукова новизна одержаних результатів:
- уперше розроблено й обґрунтовано теоретичну модель інформатичної підготовки майбутніх учителів початкової школи в умовах ступеневої вищої педагогічної освіти; проведено аналіз підходів до викладання базових предметів інформатичної підготовки вчителя початкової школи у вищих педагогічних навчальних закладах України різного рівня акредитації; визначено складові готовності вчителя початкової школи до використання інформаційних технологій;
- удосконалено зміст і структуру предметів "Основи інформатики та обчислювальної техніки" і "Нові інформаційні технології" в умовах підготовки майбутнього вчителя початкової школи на рівнях "молодший спеціаліст", "бакалавр", "спеціаліст";
- подальшого розвитку набули міжпредметні зв'язки базових дисциплін інформатичної підготовки вчителів з предметами навчального плану професійної підготовки вчителя початкової школи на різних освітньо-кваліфікаційних рівнях.
Практичне значення одержаних результатів полягає в розробці змісту курсів “Основи інформатики та обчислювальної техніки” і "Нові інформаційні технології", методичних рекомендацій з інформатичної підготовки майбутніх учителів початкової школи на різних освітньо-кваліфікаційних рівнях, у виявленні й актуалізації міжпредметних зв'язків у інформатичній підготовці вчителя початкової школи з іншими предметами навчального плану.
Результати дослідження впроваджено в практику роботи Хмельницького гуманітарно-педагогічного інституту (довідка № від 17.08.2004 р.) та 11-ти педагогічних коледжів і училищ (довідка Міністерства освіти і науки України №42-23/1916 від 31.05.2005 р.).
Розроблені дидактичні матеріали можуть бути використані викладачами і студентами вищих педагогічних навчальних закладів України, а також для створення підручників, навчальних посібників для ВПНЗ.
Особистий внесок здобувача полягає в узагальненні теоретичних положень, що характеризують систему інформатичної підготовки майбутнього вчителя початкової школи; у відборі і структуруванні змісту навчального матеріалу з "Основ інформатики та обчислювальної техніки" і "Нових інформаційних технологій" для ступеневої підготовки вчителів початкової школи та визначенні методичних підходів до їх викладання.
У працях, написаних у співавторстві з Ю.О.Дорошенком, В.О.Очеретним, Н.В.Семенюк, автору належить аналіз перспектив використання програмних засобів створення гіпертекстових документів майбутніми вчителями, розробка методичних рекомендацій щодо використання прикладних програм з комплексу “Сходинки до інформатики. 2 клас” у початковій школі, методики застосування комп'ютерних засобів для визначення рівня навчальних досягнень учнів учителями початкових класів, навчальної програми з предмета “Основи інформатики та обчислювальної техніки” і методичних рекомендацій щодо її реалізації в умовах ступеневої освіти вчителів початкових класів, визначення складових готовності вчителя початкової школи до комп'ютерної діагностики навчально-виховного процесу, опис умов комп'ютерного тестування в початковій школі.
На всіх етапах наукового пошуку автор особисто брав участь в організації та проведенні експериментальної роботи, впровадженні розроблених рекомендацій, здійснюючи викладацьку діяльність з інформатичної підготовки майбутніх учителів початкової школи.
Вірогідність результатів дослідно-експериментальної роботи та сформульованих на їх основі висновків забезпечено методологічним і теоретичним обґрунтуванням вихідних положень; застосуванням комплексу взаємодоповнювальних методів дослідження, що відповідають меті, об’єкту, предмету, завданням; репрезентативності вибірки; кількісним і якісним аналізом емпіричного матеріалу із застосуванням апарату теорії ймовірності та математичної статистики.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок