Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ / сторінка 8

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,70 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Аналіз змісту предметів інформатичного напряму дозволив виділити два основних характерних підходи. Перший полягає у глибшому засвоєнні навичок користувача комп'ютерної техніки. Другий – у вивченні методики використання комп'ютерної техніки в початковій школі. Зосередження на одному з цих підходів призводить до деякого звуження інформатичної підготовки. Зазначене вище зумовило неузгодженість введення додаткових спеціалізацій інформатичного напряму для випускників факультетів “Початкового навчання”.
Як бачимо, сучасний вчитель початкової школи має досить низький рівень володіння комп'ютерними засобами й інформаційними технологіями і не готовий використовувати їх у своїй професійній діяльності, а більшість робочих навчальних програм з інформатики та нових інформаційних технологій вищих педагогічних навчальних закладів не адаптовано до підготовки майбутнього вчителя початкової школи. З метою виправлення такого становища необхідно визначити принципи відбору змісту предметів "Основи інформатики та обчислювальної техніки" та "Нові інформаційні технології" на різних освітньо-кваліфікаційних рівнях; розробити, теоретично обґрунтувати та експериментально перевірити модель інформатичної підготовки майбутнього вчителя початкової школи в умовах ступеневої освіти та визначити відповідні педагогічні умови.
У другому розділі – “Педагогічні умови підготовки вчителя початкової школи до використання інформаційних технологій у навчально-виховному процесі” – розкрито дидактичні особливості побудови курсу “Нові інформаційні технології в початковій школі” в умовах ступеневої підготовки вчителів початкової школи. Розроблено та теоретично обґрунтовано модель інформатичної підготовки вчителя початкової школи (рис. 1), що дозволяє здійснювати ефективний аналіз цієї складової професійної підготовки вчителя початкової школи та прогнозувати зміни її результативності. Ця модель окреслює взаємозв'язки методичної системи, перебігу навчального процесу у вищому педагогічному навчальному закладі та впливу зовнішнього середовища. При цьому навчальний процес розглядається в контексті поступового підвищення готовності випускника вищого педагогічного навчального закладу до використання інформаційних технологій. Факторами зовнішнього середовища, які суттєво впливають на цей процес, визначено рівень інформатизації життєдіяльності викладача та студента, а також рівень інформатизації навчального закладу. Ступінь впливу цих факторів залежить від рівня інформатизації суспільства. Вищий рівень готовності вчителя початкової школи до використання інформаційних технологій визначатиме надалі процеси розвитку інформаційного суспільства, інтенсифікацію інтеграції інформаційних технологій в життєдіяльність людини, а отже, і загальний рівень інформатизації суспільства.
Запропоновано здійснювати інтеграцію інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес з урахуванням складових підготовки майбутнього вчителя початкової школи: технологічної, психолого-педагогічної, санітарно-гігієнічної, методичної, естетично-художньої, професійної. Об’єднання цих складових здійснюється в межах курсу “Нові інформаційні технології”.
Основними критеріями, згідно з якими здійснювався відбір змісту підготовки вчителя початкової школи до використання інформаційних технологій, визначено необхідний рівень готовності майбутнього вчителя початкової школи до використання інформаційних технологій, орієнтацію на зміст початкової освіти та структуру діяльності вчителя початкових класів; урахування сучасного стану вищої освіти, її фінансово-економічного, кадрового та технічного забезпечення; відповідність нормативно-правовим документам, чинним в Україні, та можливість органічної інтеграції в навчальні плани вищих педагогічних навчальних закладів.
На основі запропонованих критеріїв відбору змісту розроблено програму курсу “Нові інформаційні технології в початковій школі”. Реалізація даного предмета здійснюється за 4 напрямами: “Використання нових інформаційних технологій вчителем початкової школи в своїй професійній діяльності”, “Вивчення учнями початкової школи елементів комп’ютерної обізнаності”, “Визначення рівня навчальних досягнень учнів засобами інформаційних технологій”, “Створення електронних дидактичних матеріалів супроводження навчального процесу”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок