Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Загрузка...

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ / сторінка 9

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,70 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Рис. 1. Модель інформатичної підготовки майбутнього вчителя початкової школи
Автоматизований моніторинг, діагностика та управління навчально-виховним процесом є одним з найефективніших напрямів застосування педагогом комп’ютерної техніки. Тому одним із напрямів інформатичної підготовки вчителя початкових класів повинно бути вивчення основ складання тестів та набуття навичок використання комп’ютерних технологій оцінювання рівня навчальних досягнень учнів. Готовність учителя початкової школи до комп'ютерної діагностики навчально-виховного процесу має такі складові: вміння використовувати комп'ютерну техніку; знання основ тестології та вміння складати тести; вміння проводити уроки з комп'ютерною підтримкою; знання санітарно-гігієнічних та психо-фізіологічних вимог використання комп'ютерної техніки в початковій школі; вміння здійснювати аналіз отриманих результатів та виробляти відповідні управлінські рішення.
Високі темпи оновлення програмних засобів і технологій вимагають від учителя постійного самовдосконалення, самоосвіти та професійного саморозвитку. Формування такої здатності також має реалізовуватися засобами інформаційно-комунікаційних технологій. Для забезпечення ефективного професійного саморозвитку вчитель повинен мати професійні знання, уміння та навички, умови реалізації саморозвитку та професійно-психічну спрямованість особистості. Результатом процесу професійного саморозвитку майбутнього вчителя є його готовність до фахового зростання і включає такі компоненти: цілемотиваційний, змістовий, операційний, інтеграційний.
У третьому розділі – “Експериментальна перевірка ефективності підготовки вчителя початкової школи до використання інформаційних технологій” – викладено методику та основні етапи наукового пошуку, описано результати експериментальної роботи.
Розробляючи програму та методику експериментальної роботи, ми припустили, що підготовка майбутніх учителів початкової школи до використання інформаційних технологій може бути ефективною за умов розробки та впровадження науково обґрунтованої моделі. На кожному етапі експериментальної роботи визначалися цілі, завдання, зміст, здійснювався аналіз отриманих дослідницьких результатів. Експериментально-дослідна робота проводилася упродовж 2001–2005 рр. Усього експериментом було охоплено понад 800 учнів початкових класів, понад 800 учителів початкових класів, понад 600 студентів Хмельницького гуманітарно-педагогічного інституту та більше 180 студентів Мукачівського гуманітарно-педагогічного інституту.
Для проведення експериментальної роботи з перевірки ефективності моделі інформатичної підготовки майбутнього вчителя початкової школи на різних освітньо-кваліфікаційних рівнях у Хмельницькому гуманітарно-педагогічному інституті було визначено 24 академічних навчальних групи студентів факультету початкового навчання загальною кількістю 675 чоловік. У 8 контрольних групах (221 особа) на факультеті початкового навчання студенти удосконалювали свої знання, вміння та навички використання комп’ютерної техніки та прикладного програмного забезпечення. До 16-ти експериментальних груп увійшли 454 студенти.
Для діагностики рівня готовності майбутніх учителів початкової школи до застосування інформаційних технологій згідно з визначеними критеріями виділено три рівні параметричних характеристик таких умінь:
- низький (адаптивно-репродуктивний) – студенти володіють мінімумом навичок користування комп’ютерною технікою, але не можуть їх застосовувати у своїй повсякденній навчальній діяльності та при проходженні педагогічної практики; не знають умов використання ІКТ в початковій школі; не вміють користуватися інформаційно-пошуковими системами мережі Інтернет;
- середній (активно-дійовий) – студенти застосовують комп’ютерні засоби для розв’язання різноманітних завдань, але це застосування носить збіднений характер і обмежується роботою з текстовими процесорами та створенням найпростіших дидактичних матеріалів; вони здатні здійснювати відбір прикладного програмного забезпечення, але не володіють системним підходом до його використання, під час пошуку інформації керуються лише найпростішими критеріями;
- високий (аналітико-динамічний) – студенти володіють творчим підходом до використання ІКТ в професійній діяльності; систематично користуються ІКТ під час проходження педагогічної практики; можуть не тільки активно застосовувати свої знання та вміння у практичній діяльності, а й стають активними помічниками-консультантами своїх колег-педагогів та батьків учнів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок