Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНОГО І ЛІНГВІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНИХ СИСТЕМ

РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНОГО І ЛІНГВІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНИХ СИСТЕМ

Назва:
РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНОГО І ЛІНГВІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,95 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
ХАЙРОВА Ніна Феліксівна
УДК 681.518:519.767
РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНОГО І ЛІНГВІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
АВТОМАТИЗОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНИХ СИСТЕМ
05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському гуманітарному інституті “Народна українська академія” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Шаронова Наталія Валеріївна, Харківський гуманітарний інститут “Народна українська академія”, проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор Петров Едуард Георгійович, Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, завідувач кафедрою системотехніки;
-
доктор технічних наук, професор Сенченко Микола Іванович, Книжкова палата України, м. Київ, директор
 
Провідна установа – Харківський державний політехнічний університет, кафедра автоматизованих систем управління, Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “ 26 ” квітня 2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 в Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки, за адресою 61166, м.Харків, просп.Леніна, 14; т. 433-053.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету радіоелектроніки, просп.Леніна, 14.
Автореферат розісланий “ 21 ” березня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Саенко В.И.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На порозі XXI століття інформація стає одним із найбільш значущих стратегічних ресурсів, які мають вирішальний вплив на розвиток суспільства. У Законі України "Про національну програму інформатизації" підкреслюється роль бібліотеки і визначаються її завдання в процесі формування нового інформаційного суспільства. З розвитком глобальної інформаційної мережі Internet, з появою нових нетрадиційних джерел інформації, в тому числі повнотекстових електронних баз даних, бібліотека переростає з зберігача в розробника інформаційних ресурсів і провідника в світовому інформаційному середовищі. При цьому автоматизація всіх процесів бібліотечної діяльності повинна забезпечити доступ користувача до електронного каталога та інших баз данних бібліотеки з максимально адекватною відповідністю отриманої інформації до читацьких запитів. Сьогоднішня автоматизована інформаційно-бібліотечна система (АІБС) являє собою найбільш передову сучасну інформаційно-пошукову систему, що забезпечує пошук серед великих масивів інформації за різними критеріями.
Великий внесок в розробку теоретичних і прикладних питань автоматизації інтегрованої бібліотечної системи і окремих її функціональних модулів внесли такі видатні вчені як Ф.Воройський, І.Коровякова, Робін Т. Гарбор, М.Сенченко, Дж.Солтон, М.Селтон, Л.Філіппова, І.Фоменко, Дж.Хеклі, В.Цуркан, Я.Шрайберг та ін.
Однією з головних вимог, що пред'являються сьогодні до АІБС, є забезпечення користувача в реальний проміжок часу повною і релевантною інформацією, що можливо тільки при наближенні інформаційно-пошукових запитів до природної мови. Важливою складовою частиною досліджень, які проводяться в даному напрямку є розробка математичного і лінгвістичного забезпечення АІБС, що являють собою моделі, алгоритми і методи, які охоплюють процеси класифікації, предметизації, реферування, анотування і т.п. При цьому ставиться завдання розв'язання трьох теоретичних проблем: подання знань бібліотечної системи; комп'ютерна лінгвістика, вирішення якої забезпечить розробку природномовного інтелектуального інтерфейсу бібліотечної системи і моделювання інтелекту людини в процесі "розуміння" під час аналітико-синтетичної обробки документа.
Найбільш перспективним сьогодні стає використання моделей і методів інформаційних технологій, що базується на результатах, отриманих при розв'язанні проблем штучного інтелекту (ШІ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА МАТЕМАТИЧНОГО І ЛІНГВІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок