Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА АВТОРА В ТВОРЧОСТІ ДЖОНА БАРТА

ПРОБЛЕМА АВТОРА В ТВОРЧОСТІ ДЖОНА БАРТА

Назва:
ПРОБЛЕМА АВТОРА В ТВОРЧОСТІ ДЖОНА БАРТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,31 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т.Г. ШЕВЧЕНКА
СТАРШОВА ОКСАНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 821.111(73)-31.09
ПРОБЛЕМА АВТОРА В ТВОРЧОСТІ ДЖОНА БАРТА
Спеціальність 10.01.04 – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філології Національного університету “Києво-Могилянська академія”
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Пронкевич Олександр Вікторович,
Миколаївський державний гуманітарний
Університет імені Петра Могили,
доцент кафедри англійської філології
Офіційні опоненти: - доктор філологічних наук, професор
БЕРЕЗКІНА-ЛІПІНА Вікторія Іванівна,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри порівняльної філології
східних та англомовних країн
- кандидат філологічних наук, доцент
ГОН Олександр Мойсейович,
Інститут міжнародних відносин Київського
національного університету імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри англійської філології
Захист відбудеться “13” листопада 2007 р. о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім.Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м.Київ, вул.М.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “10” жовтня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М.Нога


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Зміни у парадигмі мислення, що відбувалися в культурному та соціальному просторі країн Заходу протягом другої половини ХХ століття, спровокували переосмислення багатьох літературних категорій та філософських канонів. У теоретичному плані ідеї культурного плюралізму, децентрації, заперечення авторитетів, розширення канону сприяли перегляду однієї з основних літературних категорій – категорії автора. Визначення місця автора у структурі художнього твору, його ролі у створенні та інтерпретації тексту стало наслідком численних дискусій стосовно статусу автора і проблеми авторства, що велися протягом ХХ століття в межах окремих літературознавчих шкіл та філософських напрямків, таких, як російський формалізм, американська “нова критика”, герменевтика, структуралізм, постструктуралізм, і представлені роботами М.Бахтіна, Р.Барта, М.Фуко, Ю.Крістевої, Ж.Дерріди, Ж.Женетта, П. де Мана, Г.Блума тощо. Безсумнівно, саме постструктуралісти надали особливої гостроти полеміці навколо цієї проблеми оновленням понятійного апарату, по-різному осмислюючи форми процесу “стирання” авторської присутності, який вони побачили в культурі ХХ століття.
Категоричність формул “смерті автора”, “стирання ликів”, “народження читача”, “маски автора” породила множинність аргументів на користь відновлення ролі автора, на яку і сьогодні полемічно відгукуються не лише теоретики, а й митці. Однією з характерних особливостей мистецтва став підвищений ступінь саморефлексії, вписування самого творчого процесу в тканину тексту. Позначена особливою важливістю, проблема автора набуває художньої розробки в текстах визнаного майстра постмодерністської літератури США Джона Барта (John Barth, 1930), який вирізняється своєю активною полемічною позицією стосовно панівних теорій сучасності. Дж.Барт тривалий час викладав у провідних центрах постструктуралістської думки (Університет штату Пенсильванія, Університет штату Нью-Йорк у Буффало, Університет Джонса Хопкінса). Він відгукується і як теоретик, і як митець на гострі дискусії стосовно проблеми автора, тонко вписуючи в художні тексти своє іронічно-полемічне ставлення до резонансних теорій. Для американського письменника головне – відновлення сприйняття автор-ської креативності як провідної категорії літератури.
Актуальність теми дослідження полягає у визначенні художніх параметрів діалогу Джона Барта з постструктуралістським дискурсом “смерті автора” та “смерті суб’єкта”. У теоретичних дослідженнях постмодерністської літератури взагалі і в творчості Дж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА АВТОРА В ТВОРЧОСТІ ДЖОНА БАРТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок