Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАГАЛЬНА ТЕОРIЯ ДIАЛОГУ У ВIРШОВАНОМУ ТЕКСТI (1-й том лiрики О.Блока)

ЗАГАЛЬНА ТЕОРIЯ ДIАЛОГУ У ВIРШОВАНОМУ ТЕКСТI (1-й том лiрики О.Блока)

Назва:
ЗАГАЛЬНА ТЕОРIЯ ДIАЛОГУ У ВIРШОВАНОМУ ТЕКСТI (1-й том лiрики О.Блока)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,04 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКIВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
ПУГАЧОВА IРИНА ОЛЕГIВНА
УДК 801.703
ЗАГАЛЬНА ТЕОРIЯ ДIАЛОГУ У ВIРШОВАНОМУ ТЕКСТI
(1-й том лiрики О.Блока)
Спецiальнiсть 10.02.02 — росiйська мова
АВТОРЕФЕРАТ ДИСЕРТАЦI
НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА ФIЛОЛОГIЧНИХ НАУК
ХАРКIВ 1998


Дисертацiю рукопис.
Роботу виконано на кафедрi росiйсько мови фiлологiчного факультету Харкiвського державного унiверситету Мiнiстерства освiти Украни.
Науковий керiвник - |
кандидат фiлологiчних наук, професор
Бикова Лiлiя Олексiвна
кафедра росiйсько мови фiлологiчного факультету Харкiвського державного унiверситету
Офiцiйнi опоненти - |
доктор фiлологiчних наук, професор
Сукаленко Нона Iванiвна
кафедра загального i прикладного мовознавства флологчного факультету Харкiвського державного унiверситету
кандидат фiлологiчних наук
Гулак вген Анатолiйович
кафедра росiйсько мови Харкiвського державного медичного унiверситету, старший викладач
Провiдна установа - |
Харкiвський державний педагогiчний унiверситет iм. Г.С.Сковороди, кафедра мовознавства фiлологiчного факультету, Мiнiстерство освiти Украни, м. Харкiв.
Захист вiдбудеться “23” жовтня 1998 р. о 14:00 годинi на засiданнi спецiалiзовано вчено ради К 64.051.07 в Харкiвському державному унiверситетi за адресою: м. Харкiв, майд. Свободи, 4, ауд. 2-37.
З дисертацiю можна ознайомитись у Центральнiй науковiй бiблiотецi Харкiвського державного унiверситету за адресою: м. Харкiв, майд. Свободи, 4.
Автореферат розiслано “23” вересня 1998 р.
Вчений секретар
спецiалiзовано вчено ради
кандидат фiлологiчних наук, проф. ____________ Муромцев I.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Тема дисертацiйно роботи находиться в руслi лiнгвiстики тексту та iнтегру iнтереси, методологiю i данi багатьох сумiжних наук — мовознавства (зокрема, теорi мовленевих дiй i дiалогу), фiлософi, естетики (з х визнанням “дiалогiчностi” як одн з унiвесальних буттвих характеристик), психолог, логiки (що дослiджують, зокрема, проблеми розумiння як фактору, що зумовлю “успiшнiсть” дiалогу), семотики (у межах яко постулються знаковий характер сплкування та здйснюються спроби рархзац та опису цих “знакв”), лiтературознавства, предметом якого художнiй (у тому числi вiршований) текст. Результатом взамод зусиль поднання дослдницьких нтересв цих наук склалося уявлення про далог як про форму мовно коммункац, окремий засб органзац мовлення, який результатом безпосереднього людського сплкування, в першу чергу мовно взамод.
На думку автора, для вивчення дiалогу у вiршованому текстi рання лiрика О.Блока найбльш придатним цiкавим об’ктом, дослдження якого створю умови для теоретичних узгальнень. Насамперед, тому, що в лриц О.Блока створений образ лiричного “не-Я”, здатного виступати в структурi вiршованого тексту як мовець, завдяки чому числен форми адресовано та автоадресовано мови у вршованих текстах лрики О.Блока можна вважати одним з специфчних виявв його художньо ндивдуальност й, водночас, текстуальним закрпленням творчого потенцалу лрики як семотично cистеми.
Актуальнiсть дисертацiйного дослiдження визначаться, перш за все, вiдсутнiстю цiлiсно, чiтко структуровано концепцi дiалогу в художньому текстi взагалi i, як наслiдок, — недостатнiм висвiтленням особливостей далогу (його форм, засобв реалзац) в поетичному (вршованому) текст. Крм того, можна констатувати вдносну недослдженсть поетики О.Блока в аспект далогу, незважаючи на велику кльксть праць з блокознавства, що мають лнгвстичну, лтературознавчу спрямовансть.
Причина такого стану проблеми “Далог як елемент поетики та структури вршованих текств”, на наш погляд, поляга в свдомй чи несвдомй пдмн явищ бльш високого рвня, що мають вихд до лнгвстики до лтературознавства, окремими мовними або жанровими особливостями. Однак прагнення побачити узагальнююч закономрност, що пдпорядковують окрем мовн факти, повинно стати, як уявляться, головним органзуючим принципом будь-яких дослджень лнгвостилстич-ного характеру.
Так, наприклад, головними особливостями блоквського достилю традицйно вважають “антитетичнсть” образв (включаючи “двйництво” як окремий випадок) “двосвття” як прояв “поетики контрасту”(див.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЗАГАЛЬНА ТЕОРIЯ ДIАЛОГУ У ВIРШОВАНОМУ ТЕКСТI (1-й том лiрики О.Блока)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок