Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕДУМОВИ ЗБЕРЕЖЕННЯ досягнень І тривалість спортивної кар'єри У веслуванні академічномУ

ПЕРЕДУМОВИ ЗБЕРЕЖЕННЯ досягнень І тривалість спортивної кар'єри У веслуванні академічномУ

Назва:
ПЕРЕДУМОВИ ЗБЕРЕЖЕННЯ досягнень І тривалість спортивної кар'єри У веслуванні академічномУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,65 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний університет
фізичного виховання і спорту України
Очеретько Борис Євгенійович
УДК:797.123.1.071.5
ПЕРЕДУМОВИ ЗБЕРЕЖЕННЯ досягнень І тривалість спортивної кар'єри
У веслуванні академічномУ
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, доцент
Шинкарук Оксана Анатоліївна
Національний університет фізичного виховання і спорту України, директор Науково-дослідного інституту НУФВСУ
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Філіппов Михайло Михайлович,
Національний університет фізичного виховання і спорту України,
професор кафедри теоретичної і клінічної морфології людини;
кандидат педагогічних наук, професор Линець Михайло Михайлович,
Львівський державний університет фізичної культури,
проректор з науково-дослідної роботи та інноваційних технологій
Захист відбудеться 12 червня 2008 р. о 12:30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 у Національному університеті фізичного виховання і спорту України (03680, Київ - 150, вул. Фізкультури, 1)
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ - 150, вул. Фізкультури, 1)
Автореферат розіслано 8 травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.І. Воронова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Прогрес спорту, який значною мірою залежить від процесів професіоналізації та комерціалізації, що призвели до загострення конкуренції на світовій арені, зумовлює актуальність пошуку засобів і методів збереження досягнень і продовження спортивної кар’єри спортсменів. Тому цільові настанови підготовки на завершальних етапах багаторічного спортивного вдосконалення, особливо на етапі збереження досягнень, пов’язані не лише з визначенням доцільності подальшого продовження занять для спортсменів, які досягли високих результатів у спорті, а й зі створенням таких умов підготовки, що забезпечують достатню мотивацію для продовження кар’єри, дозволяють ефективно керувати системою спортивного вдосконалення кваліфікованих спортсменів (W. Hollmann, 1985; Н.Ж. Булгакова, 1996; B. Saltin, 1996; Л.П. Матвєєв, 1999; М.М. Линець, 2003; В.M. Платонов, 2004; А.Ю. Дьяченко, 2005; Ю.М. Шкребтій, 2006).
Сьогодні наявний деякий дефіцит наукових знань про спортивну підготовку на етапі збереження досягнень, її вплив на тривалість кар’єри спортсменів. Більшість науково-дослідних робіт присвячено впливу окремих компонентів підготовки на спортивний результат і тривалість виступів спортсменів високого класу (Г.Б. Горська, 1995; М.М. Булатова, 1999; И.Д. Григорьєва, 2003, М.М. Філіппов, 2006).
Ефективність керування підготовкою на етапі збереження досягнень значною мірою залежить від урахування всіх чинників, що істотно впливають на спортивне вдосконалення, значну роль серед яких відіграють індивідуальні резервні можливості організму, стан здоров’я, здатність переносити високі тренувальні і змагальні навантаження, психологічні і соціальні особливості, побут спортсменів. Недооцінення ролі тренером чи спортивними функціонерами одного або кількох чинників може призвести до завершення кар’єри спортсмена, можливості якого дозволяють ще неодноразово досягати високих результатів на світовій арені. Вивчення сторін підготовленості в аспекті збереження досягнень спортсменами пов’язане із застосуванням системного підходу до вивчення проблеми багаторічного спортивного вдосконалення, що дозволяє виявити взаємозв’язки між ключовими сторонами підготовки, визначити характерні риси для завершального етапу спортивного вдосконалення, з’ясувати умови, що зумовлюють його ефективність.
Необхідність подібних досліджень продиктована також тим, що в більшості циклічних видів спорту, у тому числі й у веслуванні академічному, значно збільшилася кількість змагань у сезоні, що ускладнює раціональне планування тренувального процесу, особливо у спортсменів високого класу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПЕРЕДУМОВИ ЗБЕРЕЖЕННЯ досягнень І тривалість спортивної кар'єри У веслуванні академічномУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок