Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАЛІЗ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ СТРУКТУРНОЇ ЗВ’ЯЗНОСТІ

АНАЛІЗ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ СТРУКТУРНОЇ ЗВ’ЯЗНОСТІ

Назва:
АНАЛІЗ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ СТРУКТУРНОЇ ЗВ’ЯЗНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,44 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ“
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
КАЦАДЗЕ Теймураз Луарсабович
УДК 621.311.019
АНАЛІЗ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ СИСТЕМ
НА ОСНОВІ СТРУКТУРНОЇ ЗВ’ЯЗНОСТІ
05.14.02 — електричні станції, мережі і системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ — 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі електричних мереж та систем
Національного технічного університету України “Київський
політехнічний інститут”.
Науковий керівник — кандидат технічних наук, професор,
Сулейманов Віктор Миколайович, завідувач кафедри електричних мереж та систем НТУУ “КПІ”.
Офіційні опоненти -—
д.т.н., проф. Лежнюк Петро Дем’янович
Вінницький державний технічний університет, завідувач кафедри електричних станцій та систем;
к.т.н. Шполянський Олег Григорович
Інститут електродинаміки НАН України
старший науковий співробітник відділу оптимізації систем електропостачання

Провідна установа —
Інститут проблем моделювання в енергетиці НАН України,
відділ імітаційного моделювання.
Захист дисертації відбудеться “ 17 ” лютого 2003 р. о 1500 на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.002.06 у Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ–56, пр. Перемоги 37 (корп. 20, ауд. 3).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці НТУУ “КПІ”.
Автореферат розісланий “ 10 ” січня 2002 р.
Вчений секретар НТУУ “КПІ”
доктор технічних наук В.О. Румбешта


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний рівень розвитку суспільства характеризується значною залежністю від надійного і якісного енергопостачання. Цей фактор визначає колосальний розвиток і ускладнення великих енергетичних систем, у тому числі електричних (ЕС). Останні являють собою складні ієрархічні людино–машинні системи кібернетичного типу, що функціонують у ворожому агресивному середовищі.
Агресивність зовнішнього середовища виявляється в спонтанному виникненні зовнішніх несприятливих збурень, які призводять до відхилення траєкторії руху ЕС у просторі станів від прийнятого плану її функціонування. Це визначає постановку задачі дослідження здатності системи до поглинання зовнішніх несприятливих збурень, її адаптації до впливу зовнішніх умов.
Серед усієї множини зовнішніх збурень особливий інтерес викликає дослідження найбільш інтенсивних, здатних викликати часткове або повне порушення електропостачання споживачів. Тут особливу актуальність отримує задача надійного розпізнавання сформованих у системі ситуацій із метою попередження небажаного розвитку несприятливих зовнішніх збурень.
Дотепер у передпроектних роботах і розробці технічних завдань проектувальники не мають у своєму розпорядженні математичного забезпечення, спроможного оцінювати ступінь інтеграції нових об'єктів, що вводяться у структуру системи, визначати інтенсивність взаємного впливу елементів ЕС — існуючих і нових, враховувати вплив нових електротехнічних об'єктів, що впроваджуються, на зміни умов функціонування ЕС із погляду її структурних властивостей. Безсумнівно, що перераховані вище показники деякою мірою відображають адаптованість ЕС до впливів зовнішніх умов.
У основу даної роботи покладений принцип дискретних станів. Це означає, що в роботі безпосередньо не розглядається динаміка перехідних процесів між окремими станами ЕС. Траєкторія руху системи в просторі станів представляється послідовністю квазістаціонарних режимів. Для кожного з них оцінюється деяка характеристика режиму роботи ЕС, що відбиває рівень її функціонування і виражає здатність ЕС поглинати зовнішні збурення, зберігаючи свою працездатність. Іншими словами, параметр повинен характеризувати ступінь адаптації ЕС до зовнішніх несприятливих збурень. У якості такого показника в роботі пропонується використовувати характеристики структурної зв'язності ЕС для кожного дискретного стану досліджуваної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АНАЛІЗ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ СИСТЕМ НА ОСНОВІ СТРУКТУРНОЇ ЗВ’ЯЗНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок