Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АВТОР І ГЕРОЙ У ПРОЗІ АНАТОЛІЯ ДІМАРОВА: ЕВОЛЮЦІЯ ВЗАЄМОДІЇ (КОМПАРАТИВНИЙ АСПЕКТ)

АВТОР І ГЕРОЙ У ПРОЗІ АНАТОЛІЯ ДІМАРОВА: ЕВОЛЮЦІЯ ВЗАЄМОДІЇ (КОМПАРАТИВНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
АВТОР І ГЕРОЙ У ПРОЗІ АНАТОЛІЯ ДІМАРОВА: ЕВОЛЮЦІЯ ВЗАЄМОДІЇ (КОМПАРАТИВНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,24 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Проза Анатолія Дімарова – помітна сторінка в українській літературі
другої половини ХХ віку, рубежу ХХ-ХXI вв


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЩЕРБАКОВА ТЕТЯНА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 82. 091 : 821.161.2-3
АВТОР І ГЕРОЙ У ПРОЗІ АНАТОЛІЯ ДІМАРОВА:
ЕВОЛЮЦІЯ ВЗАЄМОДІЇ (КОМПАРАТИВНИЙ АСПЕКТ)
10.01.05 – порівняльне літературознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі порівняльного і російського літературознавства Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Нарівська Валентина Данилівна,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри порівняльного і
російського літературознавства.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Просалова Віра Андріївна,
Донецький національний університет,
доцент кафедри історії української
літератури і фольклористики;
 
кандидат філологічних наук, доцент
Конончук Тетяна Іванівна,
Академія адвокатури України,
завідувач кафедри української філології
та культурології.
Провідна установа: Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України,
м. Тернопіль.
Захист відбудеться „09” листопада 2006 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті (49027, Дніпропетровськ, пл. Тараса Шевченка, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49025, Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий „ 09 ” жовтня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Кропивко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Прагнення літературознавців осмислити загальні закономірності й індивідуальні особливості літературного процесу, згідно з якими ХХ літературне століття формувалось і сприймалось як цілісність, спонукало й до актуалізації доробку тих митців, які з ідеологічних міркувань чи з надмірного суб’єктивізму критики тривалий час залишалися на маргінесі канонічного ряду українського письменства. Йдеться про письменників, творчість яких, за термінологією сучасного зарубіжного літературознавства, належить до „другої прози” Див.: Французская литература 30-40-х годов ХIХ века. “Вторая проза”. – М.: Наука, 2006. – 414 с.
. Парадоксальним є той факт, що на хвилі недовіри до розроблених літературознавчим офіціозом канону класиків, а більшою мірою навіть творів, що їх репрезентували, масовий читач віддав перевагу письменникам і творам саме із цього „другого ряду”, що сприяло неабиякій популярності. У такий спосіб у радянській літературі співіснували офіційний і неофіційний письменницькі канони: з одного боку, здебільшого література, що репрезентувала соцреалістичну доктрину, класову ідейність, а з іншого – вселюдський духовний досвід, значимість окремої людини, без якої „світ не повний”.
Переосмислення канонів, започатковане на початку 90-х рр., мало що змінило у письменницькій майстерності. Вони так і залишаються в статусі „другого ряду”, хоч і надзвичайно популярні серед читача. Навіть визнання і нагороди нового офіціозу не похитнули їх позицій. Йдеться про долю І.Білика, В.Захарченка, Ф.Рогового і, безумовно, А.Дімарова – патріарха української літератури, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка.
Актуальність дослідження визначається усвідомленою дослідниками необхідністю „ввести” А.Дімарова в співприродний йому контекст думки і творчості ХХ віку, актуалізацією в ній ролі автора в період загальної захопленості постмодерністською концепцією „смерті автора”, а також постановкою і подекуди вирішенням проблеми автора і героя в їх взаємодії. Виконання цих завдань неможливе без реконструкції поглядів А.Дімарова на творчість і літературу. А тому другим основним завданням, що нерозривно, природно пов’язане з першим, є нагальна потреба явити погляд письменника на світ, який пережив декілька суспільно-політичних перехідних епох: від радянськості до пострадянськості і до часу розбудови нового демократичного суспільства, що не могло не позначитись на результаті його невпинних художньо-естетичних пошуків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: АВТОР І ГЕРОЙ У ПРОЗІ АНАТОЛІЯ ДІМАРОВА: ЕВОЛЮЦІЯ ВЗАЄМОДІЇ (КОМПАРАТИВНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок