Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗВ’ЯЗКИ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ НАПРИКІНЦІ ХVІІІ – 50-ті РОКИ ХІХ ст.

ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗВ’ЯЗКИ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ НАПРИКІНЦІ ХVІІІ – 50-ті РОКИ ХІХ ст.

Назва:
ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗВ’ЯЗКИ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ НАПРИКІНЦІ ХVІІІ – 50-ті РОКИ ХІХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,01 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ІГНАТЬЄВА Тетяна Володимирівна
УДК 94 (477.4) “17-18”
ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗВ’ЯЗКИ
ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ НАПРИКІНЦІ
ХVІІІ – 50-ті РОКИ ХІХ ст.
07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Кам’янець-Подільського державного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
Філінюк Анатолій Григорович,
Кам’янець-Подільський державний університет,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Брицький Петро Павлович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
професор кафедри історії України
кандидат історичних наук, професор
Лановик Богдан Дмитрович,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри українознавства
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
історичний факультет,
кафедра давньої і нової історії України
Захист відбудеться 4 березня 2005 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедра-ль-на, , корп. 14, ауд.18)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23)
Автореферат розісланий 2 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Лупул


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Науковий інтерес до проблем вітчизняної економічної історії, в тому числі Правобережжя, визначається необхідністю осмислення нашого минулого та врахування досвіду в розвитку внутріш-ньої і зовнішньої торгівлі у контексті сучасного державотворення в Україні.
По-перше, комплексне дослідження й всебічна розробка проблеми дозволить більш повно відтворити одну із важливих складових господарського розвитку великого українського регіону, яка замовчувалась або висвітлювалась виключно через призму російської історії.
По-друге, актуальною і важливою в науково-теоретичному та практичному аспекті проблему робить і те, що зі своїм економічним по-тенціалом й геополітичним положенням Правобережна Україна впродовж останніх століть об’єктивно мала власний алгоритм розвитку торговельно-економічних зв’язків.
По-третє, вивчення досвіду торговельно-економічної співпраці Правобережжя наприкінці ХVІІІ – 50-х роках ХІХ ст. дозволить краще з’ясувати місце і роль цього сектора економіки на сучасному етапі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження здійснено у межах розробки наукового проекту “Влада і суспільство на українських землях у ХІХ – на початку ХХ ст.: тенденції розвитку в контексті історії Центрально-Східної Європи” (державний реєстр № 01040006885) Інституту історії України НАН України в рамках державної “Програми розвитку краєзнавства на період до 2010 р.”, науково-дослідної теми “Актуальні питання історії, історіографії та культури України ХVІІ-ХХ ст.” кафедр історії України Чернівецького національного імені Юрія Федьковича і Кам’янець-Подільського державного університетів.
Мета роботи полягає в дослідженні на основі аналізу архівних документів і матеріалів, наукової літератури всього спектру торговельно-економічних відносин Правобережжя кінця ХVІІІ – 50-х років ХІХ століть. У ході реалізації поставленої мети сформульовано такі завдання:–
дослідити вплив змін у геополітичному розташуванні, інфраструктурі торгівлі та російському законодавстві щодо забезпечення контролю і регулювання торгівлі Правобережжя в межах торговельно-економічних інтересів Російської імперії;–
з’ясувати механізми взаємодії між центром й суб’єктами торговельно-економічних відносин регіону та їх вплив на його макроекономіч-не становище; –
відтворити процес формування та етнічний склад купецького стану на фоні соціального відчуження й ізоляції більшості українців від торговельно-економічної діяльності;–
проаналізувати вплив інкорпораційної політики самодержавства на характер, обсяги і вектори розвитку торгівлі Правобережної Украї-ни, особливості процесу реінтегрування торговельно-еконо-міч-них зв’язків із підавстрійськими українськими землями та все більшої інтеграції з Лівобережною і Південною Україною й історично російськими губерніями та регіонами;–
визначити місце транзитної торгівлі Правобережної України в торгівлі Російської імперії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗВ’ЯЗКИ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ НАПРИКІНЦІ ХVІІІ – 50-ті РОКИ ХІХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок