Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА МУЗИЧНО-ТЕОРЕТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ НА ІСТОРИКО-СТИЛЬОВІЙ ОСНОВІ

МЕТОДИКА МУЗИЧНО-ТЕОРЕТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ НА ІСТОРИКО-СТИЛЬОВІЙ ОСНОВІ

Назва:
МЕТОДИКА МУЗИЧНО-ТЕОРЕТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ НА ІСТОРИКО-СТИЛЬОВІЙ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
МАЛАШЕВСЬКА ІРИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 378. 637.016:78
МЕТОДИКА МУЗИЧНО-ТЕОРЕТИЧНОЇ
ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ
НА ІСТОРИКО-СТИЛЬОВІЙ ОСНОВІ
13.00.02 – теорія та методика навчання музики і музичного виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Побережна Галина Іонівна,
Національний педагогічний
університет імені М.П.Драгоманова, завідувач
кафедри теорії та історії музики.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Ростовський Олександр Якович,
Ніжинський державний університет
імені Миколи Гоголя, декан факультету
культури і мистецтв;
 
кандидат мистецтвознавства, доцент
Зайцева Людмила Анатоліївна,
Кримський гуманітарний університет,
доцент кафедри теорії, історії музики і
гри на музичних інструментах.
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д.Ушинського,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
 
Захист відбудеться “__9__”____листопада __2005 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.08 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “__1__”_жовтня _____2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М.Завадська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах бурхливого розвитку цивілізації та посилення інтеграційних процесів у всіх сферах життєдіяльності нашого суспільства вдосконалення навчального процесу у вищій школі набуває першочергового значення. Потреба створення ефективних педагогічних проектів та методик навчання зумовлюється необхідністю впровадження основних положень Болонської конвенції в національну освіту. Країни, що входять до Європейського союзу, давно визнали інтеграцію та варіативність пріоритетними освітніми принципами.
У руслі наукових пошуків та реформувань знаходиться і педагогіка мистецтва. Ідея художньої інтеграції, що закладена в змісті галузі „Мистецтво” – „Естетична культура” державного стандарту початкової, базової та повної середньої освіти, актуалізує наявність загальнохудожньої компетентності та ерудиції вчителя музики. Важливим при цьому постає формування чітко вибудованої системи знань про стильові музичні явища.
Крім того, однією з вимог музично-педагогічної освіти є її культуровідповідність. Розрахунок на активну співтворчість слухача – характерна риса сьогодення. Адекватне сприйняття контрастної та синтезуючої взаємодії стилів потребує вміння орієнтуватися в історико-стильових процесах музики.
Вирішення окреслених питань уможливлюється за умови переведення музично-теоретичної підготовки майбутніх учителів музики на історико-стильову основу шляхом об’єднання музично-теоретичних дисциплін в інтегрований курс.
Розробка та впровадження інноваційної методики музично-теоретичного навчання вимагає врахування специфіки діяльності педагогів-музикантів у контексті сучасних наукових підходів. Питання їх фахової підготовки висвітлені в працях Ю.Алієва, О.Апраксіної, Л.Арчажникової, Л.Безбородової, Н.Ветлугіної, Г.Падалки, О.Ростовського, О.Рудницької. Проблеми формування художньої ерудиції вчителя вивчали Л.Масол, О.Соколова, О.Щолокова та ін.
Категорія музичного стилю досліджувалася мистецтвознавцями В.Медушевським, М.Михайловим, С.Скребковим, А.Сохором. Різностильові тенденції музики ХХ ст. знайшли відбиття у працях Л.Березовчук, Г.Григор’євої, Я.Губанова, С.Румянцева та ін.
Аналіз наукових досягнень з проблеми застосування історико-стильового підходу до фортепіанної (В.Буцяк, О.Щербініна), диригентської (І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИКА МУЗИЧНО-ТЕОРЕТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ НА ІСТОРИКО-СТИЛЬОВІЙ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок