Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Характеристика нейрогуморального статусу і вітамінного забезпечення дітей, що перенесли гостру нейроінфекцію та особливості їх реабілітації

Характеристика нейрогуморального статусу і вітамінного забезпечення дітей, що перенесли гостру нейроінфекцію та особливості їх реабілітації

Назва:
Характеристика нейрогуморального статусу і вітамінного забезпечення дітей, що перенесли гостру нейроінфекцію та особливості їх реабілітації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство охорони здоров’я України
донецький державний медичний унІверситет ім. м. горького
науково – дослідний інститут медичних проблем сім’ї
ГОНЧАРОВА ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК616.8:616.98:616-078.: 612.015.6-053-2-08
Характеристика нейрогуморального
статусу і вітамінного забезпечення дітей,
що перенесли гостру нейроінфекцію
та особливості їх реабілітації
14.01.10 - педіатрія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Єршова Ірина Борисівна,
Луганський державний медичний університет МОЗ України, завідуюча кафедрою педіатрії з дитячими інфекціями
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Прохоров Євген Вікторович,
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України,
завідувач кафедри педіатрії.
доктор медичних наук, професор
Чернишова Людмила Іванівна,
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, м. Київ
завідуюча кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології.
Провідна установа:
Відділення неврології Державної установи “Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України”, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “_23_” _травня_2007 р. о _14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.03 при НДІ медичних проблем сім’ї Донецького державного медичного університету ім. М. Горького (83114, м. Донецьк, просп. Панфілова, 3).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького державного медичного університету ім. М. Горького (83003, м. Донецьк, просп. Ілліча, 16)
Автореферат розісланий “_23_” __квітня_2007 року
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент О.М.Долгошапко.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. До сьогоднішнього часу в Україні серед дітей залишається високим показник захворюваності на нейроінфекції, питома вага котрих в загальній структурі патології нервової системи складає 34,0– 38,0% (Л.І. Чернишова, 2003, С.О. Крамарєв, 2004). Поряд з високим рівнем летальності (Л.Р. Шостакович-Корецька, 2004, Л.А. Дзяк, 2004), у 35,5% випадків захворювання на гостру нейроінфекцію відмічаються різноманітні наслідки у вигляді характерних функціональних та (або) органічних уражень з боку центральної нервової системи (С.О. Крамарів, Л.В. Закордонець, 2004).
Тяжкість перебігу гострої нейроінфекції, висока частота ускладнень, в тому числі, ведучих до інвалідизації дітей, дуже часта резистентність до традиційної терапії, значний економічний збиток, пов'язаний з лікуванням та реабілітацією хворих, визначають не лише медичну, але й соціальну значущість проблеми (О.І. Маслова, 1999). Разом з тим, незважаючи на досягнені успіхи у вивченні питань патогенезу, діагностики, лікування та реабілітації дітей, які перенесли гостру нейроінфекцію, наслідки захворювання залишаються невтішними.
Низкою досліджень встановлено, що гострий та ранній період відновлювання гострої нейроінфекції у дітей супроводжуються порушеннями механізмів регуляції імунної відповіді, процесів перекисного окислення ліпідів та факторів антиоксидантного захисту і кисневозалежного енергозабезпечення, зниженням вмісту в тканинах мозку макроергічних сполук і т.п (В.І Шуляк, 2003, С.О. Крамарєв, 2004). Між тим, залишаються недостатньо вивченими питання щодо частоти реєстрації, характеру та ролі зсувів нейрогуморального статусу, а також вітамінного забезпечення в загальній складній концепції патогенезу гострих менінгітів та менінгоенцефалітів у дітей. Перш за все це стосується вивчення змісту ендогенних опіоїдних нейропептидів та нейровітамінів, так як на їх дисбаланс особливо реагує ЦНС з послідовним порушенням її функціонування (Н.В. Скрипченко та співавт., 2006).
Слід вважати, що дослідження подібних невивчених патогенетичних механізмів гострої нейроінфекції у дітей, в т.ч. в періоді відновновлювання з послідовним виконанням відповідної корекції дозволить зменшити частоту ускладнень, знизити відсоток інвалідизації та, відповідно, покращити якість життя пацієнтів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Характеристика нейрогуморального статусу і вітамінного забезпечення дітей, що перенесли гостру нейроінфекцію та особливості їх реабілітації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок