Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІНГВОДИДАКТИЧНА СИСТЕМА ПОЧАТКОВОГО НАВЧАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ У ШКОЛАХ З РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ ВИКЛАДАННЯ

ЛІНГВОДИДАКТИЧНА СИСТЕМА ПОЧАТКОВОГО НАВЧАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ У ШКОЛАХ З РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ ВИКЛАДАННЯ

Назва:
ЛІНГВОДИДАКТИЧНА СИСТЕМА ПОЧАТКОВОГО НАВЧАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ У ШКОЛАХ З РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ ВИКЛАДАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,83 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Національний педагогічний університет
ім.М.П.Драгоманова
ХОРОШКОВСЬКА ОЛЬГА НАЗАРІВНА
УДК 373.1.02: 372.8
ЛІНГВОДИДАКТИЧНА СИСТЕМА ПОЧАТКОВОГО НАВЧАННЯ
УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ У ШКОЛАХ
З РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ ВИКЛАДАННЯ
13.00.02. — теорія і методика навчання української мови.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ — 2000
Дисертацією є монографія
Робота виконана в лабораторії початкової освіти Інституту педагогіки АПН України
Офіційні опоненти: —
Пентилюк Марія Іванівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри українського мовознавства Херсонського державного педагогічного університету; —
Плющ Марія Яківна, доктор філологічних наук, професор, професор кафедри української мови Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова;—
Коваль Ганна Петрівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри початкового навчання Рівненського економіко-гуманітарного інституту.
Провідна установа — Південноукраїнський державний педагогічний університет ім.К.Д.Ушинського, кафедра теорії і методики дошкільного виховання (м. Одеса).
Захист відбудеться 07.12.2000 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.07. в Національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією (монографією) можна ознайомитись у науковій частині Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розіслано 05.11. 2000 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Козачук Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. З набуттям українською мовою статусу державної вона стала предметом вивчення у всіх навчальних закладах України, в тому числі й у школах етнічних меншин. Зростає її роль як засобу спілкування і співробітництва громадян усіх національностей, що мешкають в Україні. У Державній програмі розвитку української та інших мов в Українській РСР на період до 2000р., спрямованій на реалізацію Закону про мови, ставиться завдання всебічно сприяти відновленню і функціонуванню української мови у навчально-виховних закладах, зазначається, що з цією метою необхідно розробити "науково-педагогічні основи системи навчання української мови в різних типах національної школи". Пропонована нами робота стосується розробки лінгводидактичної системи початкового навчання української мови у школах з російською мовою викладання, що має значення і для шкіл інших етнічних меншин України.
Слід зазначити, що навчання української мови як другої, близькоспорідненої, розпочалося ще в 20-х рр., однак спеціальних досліджень навчального процесу не проводилось аж до 50-х. Наявні лише окремі статті, присвячені проблемам паралельного навчання української та російської мов (Л.О.Булаховський) і труднощам, які виникають при цьому (О.Прозоровський) та дослідження КанюкиС.М. (1958 р.), в якому зроблено спробу класифікації лексики української мови у порівнянні з російською. У кінці 50-х рр. проблеми, пов'язані з навчанням близькоспоріднених мов, усе більше привертають увагу методистів, учителів. У періодичній пресі друкується низка статей, присвячених цій проблемі (ЗарицькийС.А., МірошникД.І., ПасхінаО.В., ТищенкоМ.К., ШахновичМ.Д.). У 60-х роках робиться спроба аналізу проблеми становлення методики навчання російської й української мов (ГорбунцоваТ.Ю., МасальськийВ.І., ЧередниченкоІ.Г.), проводиться дослідження явищ міжмовної інтерференції (БогушА.М.). Однак лише починаючи з 70-х років, у лабораторії навчання і виховання молодших школярів Інституту педагогіки розпочинається систематичне дослідження особливостей навчання української мови у початкових класах шкіл з російською мовою викладання (ХорошковськаО.Н., КутенкоЛ.О., КоршунТ.В.). Одночасно досліджуються й проблеми методики навчання української мови як другої й у середніх класах (БіляєвО.М., Пентилюк М.І., КоломійченкоО.Ф., ІваненкоВ.К., ТиховаВ.І.). Здійснюються дослідження, що стосуються методики навчання російської мови в школах з українською мовою викладання на початковому етапі (АндрієвськаГ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ЛІНГВОДИДАКТИЧНА СИСТЕМА ПОЧАТКОВОГО НАВЧАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ У ШКОЛАХ З РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ ВИКЛАДАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок