Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Хорове життя Дрогобиччини першої половини ХХ ст. в контексті духовного розвитку Галичини

Хорове життя Дрогобиччини першої половини ХХ ст. в контексті духовного розвитку Галичини

Назва:
Хорове життя Дрогобиччини першої половини ХХ ст. в контексті духовного розвитку Галичини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,01 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА, ФОЛЬКЛОРИСТИКИ
ТА ЕТНОЛОГІЇ ІМ. М.Т. РИЛЬСЬКОГО
УДК 78.087.68 (09) (477.8)
БЕРМЕС Ірина Лаврентіївна
Хорове життя Дрогобиччини
першої половини ХХ ст.
в контексті духовного розвитку Галичини
17.00.03 – музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. І.Франка
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Кияновська Любов Олександрівна
Львівська державна музична академія ім. М.В.Лисенка,
завідувач кафедри історії музики
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Тишко Сергій Віталійович,
Національна музична академія ім. П.І.Чайковського,
завідувач кафедри теорії та історії культури
кандидат мистецтвознавства
Сюта Богдан Омелянович,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології
ім. М.Т.Рильського НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа: Одеська державна музична академія ім. А.В.Нежданової
Міністерства культури і туризму України
Захист дисертації відбудеться “18 ” січня 2006 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.227.01. в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України за адресою: 01001, Київ - 1, вул. М.Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України (01001, Київ - 1, вул. М.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “16 ” грудня 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Овчаренко О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Відродження культури України неможливе без досліджень культурно-мистецьких надбань окремих реґіонів, визначення їхньої ролі в загальноісторичному культуротворчому процесі. На сьогодні ще недостатньо повно вивчено й оцінено внесок реґіонів у розвиток української культури в усій багатовимірності її складових, у локальних виявах. Спираючись на багатий, почасти унікальний джерельний матеріал, музичне краєзнавство висвітлює та осмислює процеси культурного розвитку і поступу певного реґіону, розкриває його особливості, вводить до наукового обігу нові пласти інформації і тим самим заповнює “білі плями” історії музики. То ж увага до мистецьких надбань різних реґіонів, їх вивчення і пропагування є справою культурного престижу держави Україна.
Актуальність теми. Дослідження хорового життя Дрогобиччини і – відповідно – висвітлення діяльності численних співочих товариств, що діяли в цьому реґіоні в першій половині ХХ ст., зумовлено потребою конкретизації загальної картини розвитку музичної культури України, розробкою нових концептуальних засад цього процесу.
Оскільки Галичина (у її складі – й Дрогобиччина) в окреслений історичний період, перебуваючи під владою Австро-Угорщини та Польщі, зуміла зберегти самобутню національну культуру автохтонного населення русинів-українців, історична значущість діяльності співочих товариств, культурних інституцій актуальна і потребує належної повноти дослідження. Останнім часом музична, передовсім хорова культура Львова, Перемишля стала об’єктом досліджень українських музикознавців, однак спеціальних праць, присвячених систематичному і ґрунтовному вивченню хорового життя менших центрів, таких як Дрогобич, що в 1939–1959 рр. був обласним центром, практично немає.
Становлення хорової культури Дрогобиччини в першій половині ХХ ст. безпосередньо пов’язане з тими історичними процесами, що відбувалися у Галичині. У складних умовах тогочасного життя давня традиція хорового співу часто набувала суспільно-політичного змісту і відчутно сприяла значному піднесенню усіх сфер культурного життя. Процес активізації українського національного життя виявлявся у виникненні мережі культурно-просвітницьких, співочих товариств. Їхня різнобічна діяльність спиралася на національні, зокрема реґіональні мистецькі традиції й істотно впливала на громадське життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Хорове життя Дрогобиччини першої половини ХХ ст. в контексті духовного розвитку Галичини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок