Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ У СФЕРІ МЕНЕДЖМЕНТУ

ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ У СФЕРІ МЕНЕДЖМЕНТУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ У СФЕРІ МЕНЕДЖМЕНТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,61 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут педагогіки АПН України
КОВАЛЬСЬКА НАТАЛЯ МИХАЙЛІВНА
УДК 37.370.176
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ У СФЕРІ МЕНЕДЖМЕНТУ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному університеті.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Андрієвський Борис Макійович,
Херсонський державний університет,
професор кафедри педагогіки початкової освіти
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Мороз Олексій Григорович, Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, завідуючий кафедрою педагогіки і психології вищої школи;
кандидат педагогічних наук, доцент Островерхова Надія Михайлівна, Інститут педагогіки АПН України, старший науковий співробітник лабораторії управління освітніми закладами
Провідна установа Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “13” листопада 2003 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: м.Київ-53, вул.Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розісланий “ 11 “ жовтня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої ради Березівська Л. Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах соціально-економічних перетворень в Україні виникає потреба радикального вдосконалення управлінського механізму на принципах демократизації, підприємництва та конкурентоспроможності. Управлінцям і господарникам нового типу в ринкових умовах необхідні такі якості, як ділова ініціатива, уміння орієнтуватися в ринковій кон’юнктурі, мати нахили до ризику. Як зазначено в Національній доктрині розвитку освіти України ХХІ ст., сучасна управлінська діяльність вимагає від керівних кадрів усіх сфер і рівнів осмислення й опанування суті інноваційної управлінської парадигми, кардинальної перебудови системи підготовки молоді до свідомого вибору професії у сфері менеджменту.
Нестача спеціалістів-професіоналів у сфері менеджменту розглядається в сучасних умовах як одна з нагальних проблем економіки України. Незважаючи на те, що до професій сфери менеджменту ставляться складні й жорсткі вимоги, вони (військовий менеджер, бізнес менеджер, шоу менеджер, менеджер освіти та ін.) на сьогодні, за даними соціологічних досліджень, є досить престижними. Молодь із задоволенням їх обирає, однак, як правило, не усвідомлює того, що ефективність управлінської діяльності залежить від багатьох суб’єктивних і об’єктивних факторів.
Запорукою успішної майбутньої трудової діяльності є, як відомо, готовність особистості до професійного самовизначення згідно із здібностями, інтересами і бажаннями. Розв’язання цієї проблеми передбачає створення відповідного середовища в загальноосвітній школі, одне із завдань якої – виявляти і розвивати в учнів природні нахили, створювати чітку, цілеспрямовану систему профорієнтаційної роботи, яка включала б професійну освіту, консультацію, діагностику та професійну мотивацію й систему стимулювання старшокласників до оволодіння основами майбутніх професій. Незважаючи на те, що деякі дослідники (В.Брагіна, Ю.Васильєва) ставлять під сумнів готовність випускників неповної середньої школи до усвідомленого професійного самовизначення, на наш погляд, планомірний, систематичний, неперервний процес профорієнтації сприятиме підготовці учнів до адекватного вибору своєї трудової діяльності в майбутньому, в тому числі й менеджерської.
Загальним проблемам формування готовності випускників загальноосвітніх навчальних закладів до вибору професії присвячені дослідження К.Альбуханової-Славської, С.Батишева, Є.Богучарової, Є.Климова, Н.Коломінського, Г.Костюка, Д.Узнадзе, В.Чебишевої, Я.Цехмістера та ін.
У психолого-педагогічній літературі розглядається низка аспектів щодо визначення готовності учнів до вибору професії: соціологічний, економічний, природничо-науковий, ергономічний, психологічний.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ У СФЕРІ МЕНЕДЖМЕНТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок