Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАРМАКОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СТВОРЕННЯ НОВОГО ЛІКАРСЬКОГО ПРЕПАРАТУ НА ОСНОВІ ЕКСТРАКТУ ПИРІЮ ПОВЗУЧОГО

ФАРМАКОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СТВОРЕННЯ НОВОГО ЛІКАРСЬКОГО ПРЕПАРАТУ НА ОСНОВІ ЕКСТРАКТУ ПИРІЮ ПОВЗУЧОГО

Назва:
ФАРМАКОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СТВОРЕННЯ НОВОГО ЛІКАРСЬКОГО ПРЕПАРАТУ НА ОСНОВІ ЕКСТРАКТУ ПИРІЮ ПОВЗУЧОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,84 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. І.Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАРЧИШИН СВІТЛАНА МИХАЙЛІВНА
УДК: 615.015.32:582.542.1:615.451.16
ФАРМАКОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ
СТВОРЕННЯ НОВОГО ЛІКАРСЬКОГО ПРЕПАРАТУ
НА ОСНОВІ ЕКСТРАКТУ ПИРІЮ ПОВЗУЧОГО
14.03.05 - фармакологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фармацевтичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на базі Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського та Центральної науково-дослідної лабораторії Національного фармацевтичного університету МОЗ України,
м. Харків
Науковий консультант: доктор фармацевтичних наук, заслужений діяч
науки і техніки України, професор
ЯКОВЛЄВА Лариса Василівна,
Національний фармацевтичний університет,
завідувачка Центральної науково-дослідної
лабораторії, завідувачка кафедри фармакоекономіки
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
РИЖЕНКО Ірина Михайлівна,
Національний фармацевтичний університет,
професор кафедри фармакології
доктор медичних наук, професор
КИРИЧОК Людмила Трохимівна
Харківський державний медичний університет,
професор кафедри фармакології
з медичною рецептурою
доктор біологічних наук
ГОРБЕНКО Наталія Іванівна
Інститут проблем ендокринної патології, м. Харків,
завідувачка відділу експериментальної
фармакології та токсикології
Захист відбудеться ”__“___________2007 року о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.605.01. при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53. З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера,4). Автореферат розісланий “___”___________2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук., професор Л.М. Малоштан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Порушення білкового обміну – одна з важких патологій, лікування якої є актуальною проблемою сучасної медицини та фармації.
Важливість проблеми обумовлена розповсюдженістю захворювань, які супроводжуються порушенням білкового обміну в організмі (Зайко Н.Н., 1977; Чекман И.С., 1991). Зменшення синтезу білка або посилення його утилізації, у свою чергу, ускладнює перебіг вже існуючого захворювання та призводить до нових патологічних змін в організмі, що загрожують життю людини (Мак-Мюррей У., 1980; Губський Ю.І., 2000).
Відповідно до складності та багатогранності механізмів фізіологічної регуляції білоксинтетичних процесів та їх поліфакторної залежності, сучасна номенклатура анаболічних засобів включає різні за хімічною структурою та походженням лікарські речовини, об’єднані здатністю посилювати синтез білка в організмі. Це гормони та гормональноактивні препарати, антигормональні препарати, амінокислоти, вітаміни, коферменти та вітаміноподібні речовини, ноотропні та актопротекторні засоби, психоенергізатори, антигіпоксанти, рослинні препарати та продукти бджільництва (Буланов Ю.Б., 1993).
Однак, базисну терапію складають гормональні препарати, зокрема анаболічні стероїди, що позитивно впливають на білковий обмін, але виявляють ряд серйозних побічних ефектів (негативний вплив на психічний стан людини, репродуктивну функцію у чоловіків, кору наднирникових залоз, серцево-судинну систему, печінку, опорно-руховий апарат та ін.), які обмежують їх застосування (Лукьянчук В.Д., 2005). Інші відомі анаболічні препарати, як правило, виявляють досить слабку терапевтичну ефективність, до того ж їх тривале застосування може призвести до виникнення алергічних дерматозів, диспепсичних явищ, іноді головного болю або головокружіння (Машковский М.Д., 2007). Все вищенаведене засвідчує, що існуючі анаболічні засоби не відповідають вимогам, які висуваються до сучасних препаратів.
У зв’язку з цим, одним із основних завдань у сучасній фармакології є створення нових лікарських засобів, які будуть сприяти інтенсивному оновленню білків або чинити безпосередню стимулюючу дію на різних етапах білкового синтезу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ФАРМАКОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СТВОРЕННЯ НОВОГО ЛІКАРСЬКОГО ПРЕПАРАТУ НА ОСНОВІ ЕКСТРАКТУ ПИРІЮ ПОВЗУЧОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок