Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІДНОСИН ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА США В ПОСТБІПОЛЯРНИЙ ПЕРІОД

ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІДНОСИН ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА США В ПОСТБІПОЛЯРНИЙ ПЕРІОД

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІДНОСИН ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА США В ПОСТБІПОЛЯРНИЙ ПЕРІОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,85 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
МИРОНОВА МАРГАРИТА АНАТОЛІЇВНА
УДК 327.39 [(4)ЄС +(73)]
ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІДНОСИН ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА США
В ПОСТБІПОЛЯРНИЙ ПЕРІОД
23.00.04 - політичні проблеми міжнародних
систем та глобального розвитку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин та зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Коміренко Іван Данилович,
Київський славістичний університет,
доцент кафедри міжнародних
відносин та країнознавства.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Камінський Євген Євменович,
Інститут світової економіки і
міжнародних відносин НАН України,
завідувач відділу трансатлантичних
досліджень.
кандидат політичних наук
Жовква Ігор Іванович,
Секретаріат Президента України,
заступник керівника Служби європейської
та євроатлантичної інтеграції,
завідувач відділу євроатлантичної інтеграції.
Провідна установа: Інститут соціальних наук Одеського національного університету імені І.І.Мечникова.
Захист дисертації відбудеться 23 квітня 2007 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.29 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10.
Автореферат розісланий 22 березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ю. Константинов


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Постбіполярний період характеризується глобальними перетвореннями у політичній, економічній, військово-стратегічній сферах, що призвели до трансформації міжнародної системи та побудови нової ієрархії відносин між її елементами. Вирішального значення у формуванні нового світового порядку набувають процеси глобалізації та все зростаючої взаємозалежності суб‘єктів міжнародних відносин, піднесення ролі недержавних акторів. Найбільш наочно ці тенденції проявляються у системі трансатлантичних відносин, характерною особливістю якої є високий ступінь взаємозалежності та спільність інтересів сторін, що виводить трансатлантичне співробітництво на рівень стратегічного партнерства.
Трансатлантичні відносини є багатовимірним явищем, яке складається з комплексів двосторонніх зв‘язків Сполучених Штатів Америки та країн Західної та Центральної Європи та співробітництва у багатосторонніх форумах, таких як НАТО, ООН, ОБСЄ, “велика вісімка”. Проте із наростанням на європейському континенті безпрецедентного за масштабами та значенням явища - поглиблення та одночасного розширення інтеграційних процесів – на континенті відбувається формування могутнього політичного полюса в особі ЄС, який перетворюється на самостійного актора в системі трансатлантичних відносин.
Дослідження сучасних тенденцій міжнародних відносин неможливе без розуміння природи еволюції трансатлантичних відносин після завершення “холодної війни”. Співробітництво між США та ЄС, як провідними міжнародними акторами, складає ядро міжнародної системи та визначає характер світових процесів як на глобальному рівні (забезпечення стабільності міжнародної системи, трансформація міжнародних економічних та валютно-кредитних відносин, інформаційна революція, вироблення шляхів із подолання глобальних проблем людства), так і на регіональному (еволюція європейської регіональної системи).
Особливої актуальності проблематика трансатлантичних відносин набуває у зв`язку із посиленням відцентрових тенденцій, пов‘язаних із різними оцінками сторонами шляхів забезпечення стабільності міжнародної системи та відповідей на виклики міжнародній безпеці, що проявилися під час військової компанії в Іраку. Причини та наслідки таких протиріч потребують проведення окремого наукового дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ВІДНОСИН ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА США В ПОСТБІПОЛЯРНИЙ ПЕРІОД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок