Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРШИЙ ДЕРЖАВНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ТЕАТР: УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕАТР, КИЇВ, 1917-1918.

ПЕРШИЙ ДЕРЖАВНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ТЕАТР: УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕАТР, КИЇВ, 1917-1918.

Назва:
ПЕРШИЙ ДЕРЖАВНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ТЕАТР: УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕАТР, КИЇВ, 1917-1918.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,92 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА, ФОЛЬКЛОРИСТИКИ
ТА ЕТНОЛОГІЇ ім. М. Т. РИЛЬСЬКОГО
На правах рукопису
ЛЕОНЕНКО РУСЛАН ПЕТРОВИЧ
УДК 792 .2 (477) (09) (048)
ПЕРШИЙ ДЕРЖАВНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ТЕАТР:
УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕАТР, КИЇВ, 1917-1918.
Спеціальність 17.00.02 – театральне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
КИЇВ - 2002Робота виконана на кафедрі театрознавства Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого
Науковий керівник: академік Академії мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, професор, ректор Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого Р. Я. Пилипчук
Офіційні опоненти:
доктор мистецтвознавства, професор, академік Академії мистецтв України, віце-президент Академії мистецтв України Безгін І. Д.
кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник відділу театрознавства Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України Єрмакова Н. П.
Провідна установа: Харківська державна академія культури
Захист відбудеться 1 жовтня 2002 р. о 12.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.227.02 для захисту дисертацій на здо-буття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства при Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України за адресою: 01001. Київ-1, вул. Грушевського, 4, ІV поверх.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту.
Автореферат розісланий 1 серпня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, Степанова Г. П.
кандидат мистецтвознавства


Український театр 1917-1919 років у Києві не просто біла пляма в історії національного мистецтва. Ця пустка є штучно влаштованою перервністю в розвитку української культури. Період 1917-1919 років в Україні, і в Києві зокрема, йшов усупереч офіційній радянській історіографії, бо нагадував про жорстокий опір перших українських урядів поневоленню України більшовицьким режимом. А відтак означений період історії за радянських часів мусив зникнути з ужитку, із згадки. Справу більшовицьких ідеологів 20-х років, які брутально перервали розвиток українського мистецтва, продовжили партійні ідеологи наступних десятиліть, які подбали про підміну реальної історичної картини наскрізь сфальсифікованою радянською міфологією.
Відновити реальну історичну картину важливо не лише задля наукової об’єктивності. Справа ця виглядає особливо актуальною ще й з міркувань громадянських. Нині, коли під переможним тиском життя відходить у минуле радянський режим, а з ним і колоніальна залежність української культури від ідеологічного тиску шовіністсько-русифікаторської політики того режиму, в цей час конче необхідно ввести до наукового обігу правдиві історичні факти про українську історію і, зокрема, про історію театрального мистецтва. Тільки тоді база гуманітарних наук в Україні матиме реальне і об’єктивне підґрунтя, а не ідеологічні міфологеми часів колоніального поневолення. Тільки тоді, на підставі науково підтверджених історичних фактів, можна буде порвати з “наукою”, припасованою до історії партії та радянської держави, і розвивати повноцінну історичну науку провідник духовності народу.
Ця праця присвячена першому державному українському театрові – Українському Національному Театрові, заснованому влітку 1917 року за Української Центральної Ради і підтримуваному пізніше урядом Української Держави гетьмана П. Скоропадського. Його виникнення і діяльність припадає на сезон 1917-1918 року у Києві. Український Національний Театр досліджується в широкому історично-мистецькому контексті і розглядається не як осібне та ізольоване в своєму часі явище, а як ланка мистецького процесу. Тому частина праці присвячена ще двом іншим державним театрам, які продовжили справу Українського Національного Театру після його реорганізації влітку 1918 року: Державному Народному Театрові та Державному Драматичному Театрові (Київ, сезон 1918-1919 року).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПЕРШИЙ ДЕРЖАВНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ТЕАТР: УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕАТР, КИЇВ, 1917-1918.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок