Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНІ ХРИСТИЯНСЬКІ БОГОСЛОВСЬКІ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ДОСЯГНЕНЬ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПРОГРЕСУ

СУЧАСНІ ХРИСТИЯНСЬКІ БОГОСЛОВСЬКІ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ДОСЯГНЕНЬ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПРОГРЕСУ

Назва:
СУЧАСНІ ХРИСТИЯНСЬКІ БОГОСЛОВСЬКІ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ДОСЯГНЕНЬ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПРОГРЕСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,12 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут Філософії імені Г.С. Сковороди
Національної академії наук України
Борозенець Тарас Анатолійович
УДК 21.009:001
СУЧАСНІ ХРИСТИЯНСЬКІ БОГОСЛОВСЬКІ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ДОСЯГНЕНЬ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПРОГРЕСУ
09.00.11 - релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі культурології Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор,
заслужений діяч науки й техніки України
Закович Микола Михайлович,
професор кафедри культурології НПУ імені М.П.Драгоманова
Офіційні опоненти: доктор філософських наук
Черній Анатолій Михайлович,
професор, заступник директора
Природничо-гуманітарного інституту
Національного аграрного університету
кандидат філософських наук
Любчик Володимир Піменович,
начальник управління релігієзнавчої та аналітичної роботи
Державного комітету України у справах релігій
Провідна установа: Львівський Національний університет
імені Івана Франка, кафедра теорії та історії культури
філософського факультету
Захист відбудеться “27” червня--2003 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди Національної Академії наук (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительска, 4)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительска, 4)
Автореферат розісланий “22” травня 2003 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Бучма О.В.
Загальна характеристика роботи
Проблема взаємовідношення та взаємовпливу релігії та науково-технічного прогресу як значних чинників життя особистості та суспільства в сучасну добу (друга половина ХХ ст. – початок ХХІ ст.) викликає велику зацікавленість дослідників. Релігія як історично-традиційна форма суспільної свідомості та спосіб життя, що апелює до надприродного, та НТП як революційно-творчий розвиток науки та техніки в їх взаємозв’язку є фундаментальними феноменами сучасної цивілізації.
Актуальність теми дослідження зумовлена проблемністю спільного існування цих феноменів в світі ХХ-ХХІ століть. Аналіз відносин між релігією та НТП сприятиме кращій орієнтації людини в сучасному світі. Специфіка цивілізаційного поступу сучасності визначається взаємопов’язаними процесами сцієнтизації, технізації та секуляризації, які співвідносяться з іншими процесами культури постмодерної епохи – нігілістичною суб’єктивізацією та релятивізацією світогляду, лібералізацією та глобалізацією економічного, соціально-політичного та культурного життя. Всі ці процеси виступають як факт характерного самовизначення людства нашої доби. Тому аналіз християнських богословських інтерпретацій досягнень НТП, які являють собою найбільш автентичне вираження реакції релігії на сучасність, є багато в чому аналізом коренів загально цивілізаційного поступу на межі другого та третього тисячоліть історії людства, до якого цілком залучене суспільство незалежної Української держави.
Необхідність нашого дослідження також зумовлена появою великої кількості нових теологічних праць, присвячених сучасним досягненням НТП, визначенню нової позиції Церкви у її ставленні до науки та техніки, які ще не в достатній мірі осмислені у вітчизняному релігієзнавстві. В період утворення та становлення України як незалежної держави, на жаль, взагалі не були створені ґрунтовні наукові праці з досліджуваної дисертантом проблематики, проблема не стала об’єктом вивчення наукових релігієзнавчих колективів.
Відтак, усвідомлення всіх цих чинників робить проведене нами дослідження християнських богословських інтерпретацій досягнень НТП надзвичайно актуальним з релігієзнавчих позицій.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до тематичного плану досліджень Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова за темою “Актуальні проблеми розвитку духовної культури України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СУЧАСНІ ХРИСТИЯНСЬКІ БОГОСЛОВСЬКІ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ДОСЯГНЕНЬ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПРОГРЕСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок