Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКІ НОТНІ ВИДАННЯ 1923–1934 РОКІВ : КНИГОЗНАВЧИЙ І БІБЛІОГРАФІЧНИЙ АСПЕКТИ

УКРАЇНСЬКІ НОТНІ ВИДАННЯ 1923–1934 РОКІВ : КНИГОЗНАВЧИЙ І БІБЛІОГРАФІЧНИЙ АСПЕКТИ

Назва:
УКРАЇНСЬКІ НОТНІ ВИДАННЯ 1923–1934 РОКІВ : КНИГОЗНАВЧИЙ І БІБЛІОГРАФІЧНИЙ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,94 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
імені В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
ВАКУЛЬЧУК Ольга Анатоліївна
УДК 025.178(477)“1923/1934”
УКРАЇНСЬКІ НОТНІ ВИДАННЯ 1923–1934 РОКІВ :
КНИГОЗНАВЧИЙ І БІБЛІОГРАФІЧНИЙ АСПЕКТИ
07.00.08 – книгознавство, бібліотекознавство,
бібліографознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
КИЇВ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті української книги Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ОМЕЛЬЧУК ВОЛОДИМИР ЮХИМОВИЧ,
Національна бібліотека України
імені В. І. Вернадського,
завідувач відділу національної бібліографії.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
КОВАЛЬЧУК ГАЛИНА ІВАНІВНА,
Національна бібліотека України
імені В. І. Вернадського,
завідувач відділу стародруків та рідкісних видань;
кандидат історичних наук, доцент
ЗЕЛЕНСЬКА ЛАРИСА МИХАЙЛІВНА,
Київський національний університет культури і мистецтв, доцент кафедри книгознавства та видавничої діяльності.
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ історії
України 20–30-х років ХХ ст., м. Київ.
Захист відбудеться “19” жовтня 2006 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .165.01 у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського за адресою: 03039, м. Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитися в читальному залі бібліотекознавчої літератури Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського: 03039, м. Київ, просп. 40-річчя Жовтня, .
Автореферат розісланий “15” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук А. О. ЧЕКМАРЬОВ


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Період 1920 – початку 1930-х рр. – один із найскладніших відтинків вітчизняної історії, який потребує осмислення здобутків і втрат, з’ясування його ролі в культурному житті України. Історичні обставини спричинили вилучення із культурного середовища багатьох імен музикантів, творів і нотних видань, заборонених з ідеологічних міркувань. Як наслідок, музична бібліографія радянського періоду не відповідає справжньому стану досягнень українського музичного мистецтва. Наразі існує необхідність створення бібліографічного репертуару українських нотних видань, що зумовило актуальність книгознавчого та бібліографічного дослідження проблем національної музичної спадщини, розвитку відповідних розділів історичного бібліографознавства і книгознавства. Численні нотні видання, архівні документи та інші джерела потребують опрацювання та систематизації з позицій сучасності, що передбачає, зокрема, створення баз даних на основі впровадження новітніх методик обробки матеріалу в автоматизованому режимі.
Бібліографічне дослідження інструментальної музики, що завжди асоціювалася з академічним напрямом розвитку музичного мистецтва, сприятиме адекватному відтворенню стану музичної творчості зазначеного періоду, оскільки концептуально нової оцінки та певного переосмислення вимагає усталена думка про незаперечне домінування у 20 – 30-і роки ХХ сторіччя масових музичних жанрів, особливо вокально-хорових.
Актуальність дослідження визначається і загальною стратегією роботи НБУВ, що полягає у створенні українського бібліографічного репертуару (УБР). Складання повного бібліографічного репертуару нотних видань є одним із важливих завдань національної бібліографії (НБ). Залучення якомога більшої кількості джерел, заповнення наявних лакун, урахування як високохудожніх, так і маловартісних творів, сприятиме відтворенню об’єктивної картини буття української музичної культури, зокрема й у період 1923–1934-х років.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано у рамках наукової теми Інституту укра-їнської книги (ІУК НБУВ) “Формування баз даних національної бібліографії України” відповідно до плану науково-дослідницької роботи НБУВ і плану відділу формування музичного фонду (ВФМФ НБУВ) за підтемою “Форму-вання баз даних українського репертуару нотних видань 1917–1930 років з фондів НБУВ” (шифр теми 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКІ НОТНІ ВИДАННЯ 1923–1934 РОКІВ : КНИГОЗНАВЧИЙ І БІБЛІОГРАФІЧНИЙ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок