Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНДЕРНЕ ВИХОВАННЯ ДІВЧАТ-ПІДЛІТКІВ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ

ГЕНДЕРНЕ ВИХОВАННЯ ДІВЧАТ-ПІДЛІТКІВ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ

Назва:
ГЕНДЕРНЕ ВИХОВАННЯ ДІВЧАТ-ПІДЛІТКІВ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,50 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут проблем виховання АПН України
Зубілевич Марина Іванівна
УДК 37.017.7–055.25/053.6(410)
ГЕНДЕРНЕ ВИХОВАННЯ ДІВЧАТ-ПІДЛІТКІВ
У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ
13.00.05 – соціальна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Рівненському державному гуманітарному університеті.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Петренко Оксана Борисівна,
Рівненський державний гуманітарний університет,
доцент кафедри вікової та педагогічної психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Лактіонова Галина Михайлівна,
Міністерство у справах сім’ї та молоді України, заступник директора Державної соціальної служби дітей, сім’ї та молоді;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник лабораторії порівняльної педагогіки
Локшина Олена Ігорівна,
Інститут педагогіки АПН України, докторант.
Провідна установа: Тернопільський Національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться “ 23 ” січня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 18 грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Масол
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розвиток України як суверенної держави ставить перед вітчизняною освітою нові вимоги щодо формування підростаючої особистості й, відповідно, зумовлює необхідність поглибленого вивчення досвіду навчання і виховання учнів у зарубіжних країнах. Державна національна програма “Освіта (Україна ХХІ століття)” одним із пріоритетних напрямів виховання ставить “розроблення теоретико-методологічних аспектів національної системи виховання з урахуванням вітчизняного та зарубіжного досвіду”.
Вступ України до Європейської Спільноти та врахування сучасних вимог Болонської декларації в системі освіти спричиняє необхідність узгодження вітчизняних стандартів у галузі освіти, зокрема у сфері виховання, з їх європейськими зразками. Саме через освіту проходить трансляція основної системи норм, ролей від одного покоління до іншого, проходить визначення ідентичності особистості, зокрема й гендерної. У сучасних психолого-педагогічних дослідженнях дедалі частіше розглядається процес формування особистості як представника певної статі, як носія деяких вихідних якостей, що визначають зміст поведінки індивіда як чоловіка або жінки, хлопчика або дівчинки.
Активне використання в багатьох європейських країнах поняття “гендер” свідчить, що в останні десятиріччя відбулось не лише переосмислення проблеми відносин статей та специфіки їх навчання та виховання, а й те, що їх тепер стали розглядати як форму со-ціальної організації.
Сутність поняття “гендер” сучасні вчені розглядають як спосіб соціальних відносин між жінками й чоловіками, не тільки безпосередніх відносин і відносин у родині, але й у головних інститутах суспільства, таких як соціальні класи, ієрархії великих організацій і структура зайнятості. Термін “gender” визначає “соціальну” стать людини, її статеву роль, що має суспільне забарвлення і несе в собі суспільний досвід, накопичений у поведінці багатьох чоловіків і жінок. Гендер є соціальною конструкцією, що позначає особливості поведінки, соціальну стратегію. Гендер - своєрідний підсумок соціалізації людини в суспільстві відповідно до її статевої приналежності.
Одним з важливих чинників розвитку національної системи освіти і виховання в Україні є стрімкі соціокультурні й технологічні зміни в сучасному суспільному житті, які вимагають обґрунтування нових концептуальних підходів і методик до побудови гендерного виховання та гендерної соціалізації підростаючого покоління. Адже система освіти й виховання до недавнього часу була безстатевою, мета виховання жінки, чоловіка перед освітніми закладами не ставилася.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГЕНДЕРНЕ ВИХОВАННЯ ДІВЧАТ-ПІДЛІТКІВ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок