Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічні аспекти підвищення енергетичної ефективності виробництва сільськогосподарської продукції

Економічні аспекти підвищення енергетичної ефективності виробництва сільськогосподарської продукції

Назва:
Економічні аспекти підвищення енергетичної ефективності виробництва сільськогосподарської продукції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,91 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УСЕНКО Аліна Вікторівна
УДК: 338.432:65.015.25:620.91.003.1(043.3)
Економічні аспекти підвищення
енергетичної ефективності виробництва
сільськогосподарської продукції
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському національному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України (м. Луганськ)
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Наумов Юрій Федорович, завідувач кафедри
економіки та підприємництва,
Луганський національний аграрний університет,
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Перебийніс Василь Іванович,
завідувач кафедри менеджменту,
Полтавська державна аграрна академія,
кандидат економічних наук,
провідний науковий співробітник
Глущенко Дмитро Петрович,
старший науковий співробітник,
Інститут тваринництва
Української академії аграрних наук,
 
Провідна установа: Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки”,
відділ цін на матеріальні ресурси, м. Київ
 
Захист відбудеться 03 березня 2004 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.841.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Луганському національному аграрному університеті за адресою: 91008, м. Луганськ, Національний аграрний університет, головний навчальний корпус, аудиторія 202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського національного аграрного університету за адресою: 91008, м. Луганськ-8, бібліотека Національного аграрного університету.
Автореферат розісланий „03” лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кальченко В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Продуктивність та ефективність виробництва в значній мірі визначаються критеріями зростання обсягів виробництва та окупністю ресурсів. Обмеженість останніх потребує дослідження їх рівня використання з метою отримання максимальної кількості продукції. Для цього в світовій практиці визначається енергетична ефективність виробництва продукції. В сільськогосподарському виробництві ці питання залишаються не вирішеними.
На сучасному етапі особливої актуальності набувають питання скорочення енергоємності виробництва, нормування витрат енергії ресурсів у галузях сільського господарства, встановлення оптимального співвідношення між поточною ринковою та енергетичною вартістю сільськогосподарської продукції, що дозволить скоротити собівартість, і як слідство, підвищити доходи товаровиробників, зміцнити конкурентоспроможність сільськогосподарської продукції. В сучасних умовах існує необхідність у вивченні важелів зміцнення економічного стану господарюючих суб'єктів ринку. Необхідність переорієнтації сільського господарства на енергоощадний тип науково-технічного прогресу зумовлена загостренням конкуренції на внутрішньому і зовнішньому ринках, інвестиційною непривабливістю сільськогосподарського виробництва, залежністю національної економіки від імпортних первинних енергетичних ресурсів. Це зумовило актуальність обраної теми дисертаційної роботи і визначило коло питань для дослідження.
Стан дослідження проблеми. Теоретико-методологічні та практичні проблеми визначення енергетичної ефективності у сільському господарстві знайшли відображення в роботах Амбросова В.Я., Андрійчука В.Г., Антоненка Л.А., Базарова Є.І., Бузовського Є.А., Буги В.К., Глущенка Д.П., Гришка В.В., Іваненка П.І., Левкіної Р.В., Мазнєва Г.Є., Медведовського О.К., Мінько Л.В., Мороза О.В., Перебийніса В.І., Рабштини В.М., Рижкова В.Г., Севернєва М.М. та інших учених.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт кафедри економіки і підприємництва Луганського національного аграрного університету на 2001-2005 рр. за темою: “Ціновий механізм і підтримка доходів сільськогосподарських товаровиробників”, яка є складовою науково-дослідних робіт Луганського національного аграрного університету за темою: “Розробка і впровадження механізму функціонування агропромислових формувань у післяприватизаційний період на регіональному рівні” (№ДР 0100U004291).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Економічні аспекти підвищення енергетичної ефективності виробництва сільськогосподарської продукції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок