Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСУДНІСТЬ ТА ЇЇ ВИДИ (порівняльний аналіз законодавства України та інших держав)

ОСУДНІСТЬ ТА ЇЇ ВИДИ (порівняльний аналіз законодавства України та інших держав)

Назва:
ОСУДНІСТЬ ТА ЇЇ ВИДИ (порівняльний аналіз законодавства України та інших держав)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,14 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
ОРЛОВСЬКА НАТАЛЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 343+340.63
ОСУДНІСТЬ ТА ЇЇ ВИДИ
(порівняльний аналіз законодавства України та інших держав)
Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат юридичних наук, доцент
Мірошниченко Наталія Анатоліївна,
Одеська національна юридична
академія, доцент кафедри кримінального права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, доцент Грищук Віктор Климович, Львівський національний університет ім.І.Франка, завідувач кафедри кримінального права та кримінології
кандидат юридичних наук, доцент Андрушко Петро Петрович, Київський національний університет ім.Тараса Шевченка, завідувач кафедри кримінального права та кримінології
Провідна установа:
Інститут держави і права ім.В.М.Корецького НАН України, відділ проблем кримінального права, кримінології та судоустрою (м.Київ)
Захист відбудеться “30” березня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.01 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул.Піонерська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 26 лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чанишева Г.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Закон розглядає злочинця як вільно діючу людину, яка має нести відповідальність за своє діяння; підтвердженням цьому служить презумпція осудності, що означає, що правоохоронні органи вважають особу, яка вчинила злочин, осудною, доки не буде доказане інше.
Принцип суб`єктивного ставлення у вину є одним з основоположних принципів вітчизняного кримінального права, його невід`ємною ознакою є визнання значущості психічного стану суб`єкта злочину або особи, що не є суб'єктом злочину, але вчинила суспільно небезпечне діяння (у випадку визнання такої особи неосудною).
У зв`язку з цим, осудність має велике теоретичне та прикладне значення. Осудність та її види, аналіз яких є предметом даної роботи, стали наслідком теоретичних досліджень та практичних спостережень не тільки правників, але й медиків, увібрали у себе досягнення як юриспруденції, так і психіатрії.
Видатний внесок у розробку вчення про осудність внесли Ю.М. Антонян, С.В. Бородин, Я.М. Брайнін, А.А. Герцензон, В.Х. Кандинський, Ф.В. Кондрат`єв, В.М. Кудрявцев, Н.С. Лейкіна, Д.Р. Лунц, Р.І. Міхеєв, Г.В. Морозов, В.С. Орлов, М.М. Паше-Озерський, Є.Б. Пашуканіс, В.Б. Первомайський, О.А. Піонтковський, В.П. Сербський, І.Ф. Случевський, М.С. Таганцев, С.І. Тихенко, А.Н. Трайнін, В.С. Трахтеров, Б.В. Шостакович та ін.
Окремі питання, пов`язані з осудністю, розробляли З.А. Астеміров, Л.М. Балабанова, Ю.С. Богомягков, М.С. Грінберг, І.І. Карпець, В.Є. Квашис, А.І. Коробєєв, Б.А. Курінов, Д.Й. Майєр, Н.А. Мірошниченко, А.А. Музика, Т.П. Печерникова, Б.А. Протченко, Ю. Савенко, І.К. Шахріманьян та ін. Але порівняльно-правове дослідження зарубіжного й вітчизняного законодавства з сучасних, співзвучних часові позицій не проводилося. Сучасні погляди на ступінь психофізіологічного впливу різних одурманюючих речовин, науково-технічний прогрес потребують певних змін у розумінні, нормативному регулюванні окремих питань, пов`язаних з осудністю.
Мова йде, зокрема, про доцільність закріплення у законі поняття осудності та її критеріїв; про проблеми так званої вікової осудності, яка дозволяє диференціювати кримінальну відповідальність осіб певних вікових категорій, що мають суттєві психічні особливості, а також про деякі питання кримінальної відповідальності суб`єктів, які належать до окремих професійних груп або займаються окремими видами діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОСУДНІСТЬ ТА ЇЇ ВИДИ (порівняльний аналіз законодавства України та інших держав)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок