Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКОЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ОПЕРАТИВНИХ ТА КОНСЕРВАТИВНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ДОБРОЯКІСНУ ГІПЕРПЛАЗІЮ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ

КЛІНІКОЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ОПЕРАТИВНИХ ТА КОНСЕРВАТИВНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ДОБРОЯКІСНУ ГІПЕРПЛАЗІЮ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ

Назва:
КЛІНІКОЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ОПЕРАТИВНИХ ТА КОНСЕРВАТИВНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ДОБРОЯКІСНУ ГІПЕРПЛАЗІЮ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,62 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ УРОЛОГІЇ АМН УКРАЇНИ
ЛИЧКОВСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ЕДУАРДОВИЧ
УДК: 616.65-007.61-08.003.13
КЛІНІКОЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ОПЕРАТИВНИХ ТА КОНСЕРВАТИВНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ДОБРОЯКІСНУ ГІПЕРПЛАЗІЮ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ
14.01.06 УРОЛОГІЯ
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
КИЇВ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі урології факультету післядипломної освіти Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Боржієвський Цезар Кайтанович,
Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького,
професор кафедри урології
Офіційні опоненти:
1. Доктор медичних наук, професор Серняк Петро Степанович, Донецький державний медичний університет ім. М. Горького, професор кафедри урології і нефрології.
2. Доктор медичних наук, професор Пепенін Володимир Розумникович, Луганський державний медичний університет, завідувач кафедри урології та онкології.
Провідна установа: Одеський державний медичний університет, кафедра урології і нефрології, МОЗ України, м. Одеса.
Захист дисертації відбудеться 24.09.2003 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.615.01 в Інституті урології АМН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Коцюбинського, 9А.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту за адресою: 04053, Київ, вул. Коцюбинського, 9А.
Автореферат розісланий 15.08.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Бойко М.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ) – широко розповсюджене захворювання у чоловіків після 50 років. Частота виникнення ДГПЗ збільшується з віком. Популяція європейських та інших країн світу поступово старіє. Збільшується число чоловіків похилого віку, а разом з тим і кількість хворих на ДГПЗ (Возіанов О.Ф., Пасєчніков С.П., , Speakman M.J., ).
За даними Інституту урології та нефрології АМН України розповсюдженість ДГПЗ в Україні у 2001 ріці становила 722,7 на 100000 чоловічого населення, що в абсолютних числах складає 124812 хворих, які потребують урологічного нагляду та лікування (Павлова Л.П., Сайдакова Н.О., 2002). У зв’язку з тенденцією до підвищення питомої частки людей похилого віку в Україні та у світі кількість пацієнтів на ДГПЗ буде зростати. Це захворювання досягло масштабів суспільної проблеми і привернуло увагу урологів та інших спеціалістів через недостатньо вивчений етіопатогенез, непередбачуваний клінічний перебіг, складний вибір оптимального методу лікування (Возианов А.Ф., Пасечников С.П., 1998, Denis L., McConnell J., 1998).
Основними методами хірургічного лікування є трансуретральна електрорезекція простати (ТУРП) та відкрита простатектомія – операційне видалення аденоматозних вузлів. В даний час “золотим стандартом” в лікуванні ДГПЗ вважається трансуретральна резекція простати.
Проблема лікування ДГПЗ постійно переглядається та дискутується (Altwein J.E., 1996). Однією із найбільш вражаючих тенденцій в терапії ДГПЗ є поворот від оперативного до медикаментозного лікування (Chapple C.R., Aubry M.L., 1996).
Однак, багато лікарських препаратів є малоефективними, а частина з них має виражену побічну дію.
За останні роки препаратами вибору в лікуванні хворих на ДГПЗ стали блокатори ?1-адренорецепторів, які зменшують скорочення та знімають спазм гладких м’язів капсули простати, строми та шийки сечового міхура, а, отже, покращують сечовипускання. Дія згаданих препаратів є найбільш оптимальною з огляду на корисне співвідношення між позитивним ефектом та ризиком терапіїLepor H., 1993).
Важливе значення, окрім медичного ефекту лікування, в сучасних умовах мають поняття соціальної та економічної ефективності. Необхідно відмітити, що зараз відсутні чіткі критерії визначення показів до того чи іншого виду терапії. Не розроблені алгоритми застосування різних груп препаратів у залежності від клініко-уродинамічних характеристик з урахуванням економічної вартості лікування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КЛІНІКОЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ОПЕРАТИВНИХ ТА КОНСЕРВАТИВНИХ МЕТОДІВ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ДОБРОЯКІСНУ ГІПЕРПЛАЗІЮ ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок