Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКА СЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ЩОДО НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН: ІНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВІ ТА ПОЛІТИЧНІ АСПЕКТИ

ПОЛІТИКА СЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ЩОДО НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН: ІНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВІ ТА ПОЛІТИЧНІ АСПЕКТИ

Назва:
ПОЛІТИКА СЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ЩОДО НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН: ІНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВІ ТА ПОЛІТИЧНІ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,59 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Актуальність теми: Для України, як і для будь-якої поліетнічної держав
и, питання національних меншин є перманентно актуальним


ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ЛАЗАР Наталя Вікторівна
УДК 323.1 (437.6) “312”
ПОЛІТИКА СЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ЩОДО
НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН:
ІНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВІ ТА ПОЛІТИЧНІ АСПЕКТИ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Чернівці – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор політичних наук, професор
Круглашов Анатолій Миколайович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри політології
та державного управління
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Примуш Микола Васильович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри політології
кандидат політичних наук, доцент
Макар Віталій Юрійович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
доцент кафедри міжнародних відносин
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка
Захист відбудеться 31.10. 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.76.051.03 Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий 29.09. 2006 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради П. М. Катеринчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Зміни, що відбулися наприкінці ХХ століття започаткували процеси глибинних суспільно-політичних перетворень у країнах Центрально-Східної Європи (ЦСЄ). В умовах переходу від тоталітарних, а подекуди авторитарних режимів до демократичної системи, трансформації політичних систем супроводжувались етнічним ренесансом, активізацією етнокультурного життя етнічних меншин, що часом спричиняли загострення їх відносин із домінуючою більшістю. До таких міжетнічних взаємин призводило втілення етнополітики владними структурами, що стимулювало мобілізацію і політизацію етнічності. Трансформаційні процеси в країнах ЦСЄ характеризувались дезінтеграційними тенденціями, наслідком яких стала поява нових держав, серед яких і Словацька Республіка (СР).
Оксамитова революція 1989 р. започаткувала демократичні перетворення у Чехословаччині. Листопадові події 1989 р. призвели до певної демократизації суспільно-політичного життя, вплинули на зростання національної свідомості громадян країни. Разом з тим нова національно налаштована словацька політична еліта все більше схилялася до ідеї проголошення незалежності. Становлення Словаччини як демократичної поліетнічної держави потребувало розв’язання цілого комплексу проблем. Із першого ж дня незалежності постало питання вирішення практичного завдання – вироблення державної концепції етнонаціональної політики у відповідності до міжнародних та європейських стандартів. Особливість ситуації у новоcтвореній державі полягала у необхідності одночасного пошуку оптимальних шляхів розвитку титульного словацького етносу, розбудови інститутів державності та забезпечення прав представників національних меншин. На шляху розбудови інститутів національної держави політичній еліті Словаччини довелося зіткнутися з необхідністю розв’язання низки принципових проблем внутрішньої та зовнішньої політики, досвід якої є важливою складовою посткомуністичних трансформацій у регіоні ЦСЄ.
В умовах сьогодення виникає гостра потреба у проведенні політичних досліджень, в яких комплексно аналізується формування і шляхи здійснення державної політики щодо національних меншин у посткомуністичних країнах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОЛІТИКА СЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ЩОДО НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН: ІНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВІ ТА ПОЛІТИЧНІ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок